جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

بریس‌های نگه‌دارنده زانو

بریس‌ های نگه‌دارنده زانو

زانو یکی از مهم‌ترین قسمت‌های بدن است زیرا وزن و فشار واردشده به بدن را کنترل می‌کند، آسیب‌دیدگی این عضو از بدن بر سایر فعالیت‌های انسان تأثیرگذار است، در هنگام آسیب دیدن زانو و همچنین بعد از عمل‌های جراحی زانو، بریس‌های نگه‌دارنده زانو در کاهش فشار و کاهش درد می‌توانند بسیار کمک‌کننده باشند. در ادامه با کاربرد بریس‌های نگه‌دارنده زانو بیشتر آشنا می‌شویم.

کاربردهای بریس‌های نگه‌دارنده زانو

یکی از کاربردهای بریس‌های نگه‌دارنده زانو بعد از آسیب‌دیدگی‌های زانو می‌باشد، در این زمان استفاده از این زانوبندها باعث تثبیت زانو و کاهش فشارهای وارده به‌زانو در هنگام راه رفتن می‌شوند، استفاده از این زانوبندها یا بریس‌ها در کاهش دردهم بسیار مؤثر هستند.

در صورت وجود بیماری‌هایی که موجب درد در زانو می‌شوند، این بریس‌ها می‌توانند در جهت کاهش درد بسیار مؤثر باشند. بعد از عمل‌های جراحی در جهت تثبیت و پایداری زانو و همچنین در جهت بهبودی زانو استفاده از بریس‌های نگه‌دارنده زانو را به افراد توصیه می‌کنیم.

یکی دیگر از کاربردهای این بریس در جهت پیشگیری از آسیب مجدد زانو است، افرادی که در معرض آسیب‌دیدگی‌های زانو قرار دارند مانند وزنه‌بردارها و یا فوتبالیست‌ها، با استفاده از زانوبندها از صدمه دیدن مکرر زانو پیشگیری می‌کنند.

در زمان بیماری‌هایی مانند آرتروز زانو در جهت کاهش درد در این ناحیه استفاده از بریس‌های نگه‌دارنده زانو در جهت کاهش درد بسیار مؤثر است و کاربرد دیگر بریس‌های نگه‌دارنده در ناپایداری‌های زانو است، ناپایداری‌های زانو باعث ایجاد مشکلات بسیار زیادی ازجمله آسیب به رباط زانو می‌شود، به همین علت استفاده از بریس‌های نگه‌دارنده در پیشگیری از عوارض ناپایداری‌های زانو بسیار مؤثر هستند.

این بریس‌ها و زانوبندها مانع فعالیت‌های روزمره شما نخواهند شد و در زمان استفاده از آن‌ها افراد به‌راحتی می‌توانند فعالیت‌های روزمره خود را انجام دهند. افراد می‌توانند در مکان‌های مختلفی مثل سرکار، تفریح، پیاده‌روی و… از این زانوبندها استفاده کنند.

دیگر کاربردهای بریس‌های نگه‌دارنده زانو

بریس‌های نگه‌دارنده در جهت کمک به ثابت ماندن و پایداری زانوها کاربرد دارند و ثابت نگه‌داشتن زانو بعد از جراحی‌های زانو در جهت بهبود و بازسازی زانوها بسیار مهم است. به‌طورکلی می‌توان گفت بریس‌های نگه‌دارنده باعث جلوگیری از ایجاد فشار بر روی زانوها می‌شود.

کاهش فشار بر روی زانو مانع بسیاری از آسیب‌دیدگی‌های زانو می‌شود و این عامل در ترمیم و بازسازی زانو بسیار مؤثر عمل می‌کند. در هنگام وجود بیماری‌هایی که موجب حرکات غیرارادی و خالی کردن و ناپایداری‌های زانو می‌شود و استفاده از بریس‌ها باعث جلوگیری از دررفتگی‌های زانو و آسیب‌دیدگی‌های زانو می‌شود.

مناسب‌ترین بریس کدام است؟

قبل از اینکه به دنبال پاسخ این سؤال باشید لازم است از خودتان بپرسید که هدف شما برای تهیه بریس‌های نگه‌دارنده زانو چیست؟ آیا در جهت کاهش درد از این بریس‌ها استفاده می‌کنید یا در جهت پیشگیری از ضربه و صدمه دیدن زانوها و یا به‌عنوان نگه‌دارنده‌های پس از عمل زانو به‌منظور بهبود زانوها تصمیم دارید از این نوع بریس استفاده کنید؟!

درصورتی‌که در جهت کاهش درد و پیشگیری از آسیب‌دیدگی‌های زانو و برای بهبودی زانو پس از عمل جراحی از بریس‌ها استفاده می‌کنید می‌توانید با مراجعه به کلینیک ارتوپدی فنی کوشا بعد از معاینات و ارزیابی‌های اولیه بریس مناسب خود را انتخاب کنید، درصورتی‌که بریس مناسبی برای شما طراحی و ساخته نشود علاوه بر اینکه هیچ تأثیری بر روی کاهش درد و بهبودی زانوها ندارد بلکه باعث ایجاد عوارض بیشتری خواهد شد، در زمان مراجعه به کلینیک مشاورین ما با توجه به سطح فعالیت‌های روزانه شما و همچنین میزان درد و هدف شما از تهیه بریس بهترین و مناسب‌ترین بریس را برای شما طراحی می‌کنند.

مدت‌زمان استفاده از بریس‌های نگه‌دارنده چه زمانی است؟

با توجه به‌شدت درد و میزان فعالیت‌هایی که در طول روز انجام می‌دهید، میزان استفاده از بریس نیز متفاوت است. گاهی لازم است بریس را فقط در هنگام فعالیت‌های خاصی و در زمان‌های مشخصی بپوشید و گاهی نیز به علت شدت درد و شدت آسیب‌دیدگی لازم است برای تمام مدت روز و حتی در زمان خوابیدن نیز از این بریس‌ها استفاده کنید.

مدت‌زمان استفاده از بریس‌های نگه‌دارنده بعد از معاینه با توجه به فاکتورهای متفاوتی مشخص خواهد شد.

فایده استفاده از بریس‌های نگه‌دارنده

همان‌طور که گفتیم زانوها یکی از قسمت‌های بسیار مهم در بدن هستند، در زمان آسیب‌دیدگی و درد در ناحیه زانو فرد در انجام دادن کارها و فعالیت‌های خود دچار مشکل خواهد شد و فعالیت‌های فرد را با محدودیت مواجه می‌کند.

در این زمان فرد با استفاده از زانوبندهای مخصوصی که برای او طراحی کرده و می‌سازیم، می‌تواند به فعالیت‌های روزمره و عادی خود بازگردد، در هنگام ناپایداری‌های زانو نیز استفاده از این زانوبندها یا بریس‌ها از ایجاد دررفتگی مفصل زانو و پارگی رباط‌ها و آسیب‌های جبران‌ناپذیر دیگر پیشگیری می‌کند.

در زمان‌هایی که عمل‌های جراحی زانو انجام‌شده است استفاده از بریس‌های نگه‌دارنده در جلوگیری از حرکت زانو و طی شدن روند بهبودی بسیار کمک‌کننده است زیرا موجب ثبات و بی‌تحرکی در زانو خواهد شد.

فایده دیگر آن در انجام ورزش‌هایی است که احتمال آسیب‌دیدگی‌های زانو در آن‌ها وجود دارد. البته استفاده از بریس‌ها نباید به‌گونه‌ای باشد که زانو نتواند فعالیت‌های خود را انجام دهد و ضعیف شود.

بریس‌های نگه‌دارنده فواید بسیار زیادی دارند و افراد برای تهیه این بریس‌ها لازم است در ابتدا با فواید و عملکرد آن‌ها آشنا شوند.

در این مقاله تلاش کردیم فایده استفاده از بریس‌های نگه‌دارنده را بیان کنیم تا شما عزیزان بتوانید با آگاهی کامل برای تهیه آن‌ها اقدام کنید.

قیمت بریس‌های نگه‌دارنده

قیمت بریس‌های نگه‌دارنده با توجه به قسمت‌های انتخابی و هدف شما از تهیه آن و میزان و شدت درد متفاوت است، برای اطلاع از قیمت بریس‌های نگه‌دارنده مراجعه به کلینیک و انجام معاینه‌های اولیه لازم است.

نحوه عملکرد بریس‌های نگه‌دارنده

نحوه عملکرد بریس‌های نگه‌دارنده یا زانوبندهای نگه‌دارنده به این صورت است که این زانوبندها میزان برخورد و اصطکاک مفاصل زانو به یکدیگر را به علت ایجاد ثبات در زانو به حداقل ممکن می‌رسانند. همین امر موجب کاهش درد در زانو می‌شود، با حفظ پایداری زانو امکان آسیب به زانوها در زمان مشکلاتی مانند ناپایداری‌های زانو وجود ندارد و فرد می‌تواند به انجام کارهای خود بپردازد البته باید توجه داشت که در زمان استفاده از بریس‌های زانو نباید فعالیت‌های سنگین انجام داد زیرا باعث ایجاد فشار مضاعف بر روی زانو می‌شود.

نکات مهم قبل از تهیه بریس

قبل‌تر هم گفتیم شناخت دقیق بریس و کاربرد و نحوه عملکرد آن در تهیه بریس مناسب بسیار کمک‌کننده است.

نکات دیگری که باید قبل از تهیه بریس به آن‌ها توجه کنیم این است که باید با پزشک خود صادق باشید و تمام جزئیات را درباره سؤالاتی که از شما پرسیده می‌شود به‌درستی پاسخ دهید زیرا تمام این سؤالات در ساخت یک بریس مناسب برای شما بسیار مهم است.

نکته بعدی این است قبل از مراجعه به مراکز ارتوپدی در جهت تهیه بریس‌ها از کیفیت کار آن مرکز اطمینان حاصل کنید، درصورتی‌که در ساخت بریس از مواد باکیفیت استفاده نشود، طول عمر آن بسیار کوتاه خواهد بود.

درصورتی‌که بریس مناسب شما ساخته نشود یا ساخت آن با روش‌های اشتباه انجام شود، مشکلاتی را به دنبال خواهد داشت حتی می‌تواند باعث افزایش درد، افزایش آرتروز و جلوگیری از بهبود پس از جراحی شود.

نکات مهمی که بعد از تهیه بریس باید رعایت کنیم

ازجمله نکات مهمی ک بعد از تهیه بریس باید رعایت کنیم این است که از انجام دادن فعالیت‌های زیاد و سنگین جلوگیری کنیم زیرا انجام این‌گونه فعالیت‌ها موجب افزایش فشار و ایجاد اصطکاک زانو می‌شود و عملکرد زانوبندها را تضعیف می‌کند.

باید توجه داشته باشید نحوه صحیح پوشیدن زانوبند یا بریس نگه‌دارنده زانو بسیار مهم است.

نحوه استفاده از بریس‌ها توسط کلینیک‌های ارتوپدی که از آن‌ها بریس تهیه‌کرده‌اید به شما آموزش داده می‌شود، استفاده نادرست از این بریس‌ها می‌تواند موجب ناکارآمدی بریس شود.

در هنگام استفاده از بریس از انجام دادن فعالیت‌هایی که موجب خم و راست شدن زانو می‌شود، جلوگیری کنید.

رعایت این نکات باعث می‌شود بریس بتواند بهترین عملکرد خود را داشته باشد.

نحوه استفاده از بریس‌ها

نحوه استفاده از بریس‌ها در زمان استفاده از آن‌ها بسیار مهم است، اگر با برخورد مستقیم بریس باپوست بدن با مشکلاتی مواجه هستید می‌توانید قبل از پوشیدن بریس از یک پارچه بسیار نازک استفاده کنید و آن را بین بریس و زانوی خود قرار دهید و اگر با برخورد آن با پوست بدن مشکلی ندارید می‌توانید آن را مستقیماً روی پوست و در محل خود قرار دهید.

بعدازاینکه بریس را سر جای مناسب خود قراردادید با استفاده از بند و چسب‌هایی که در آن تعبیه‌شده است آن را محکم کنید.

توجه داشته باشید در هنگام بستن بریس نباید به حدی محکم بسته شود که جریان خون را در ناحیه زانو متوقف کند.

صحبت نهایی

شما می‌توانید؛ با استفاده از تجربه متخصصین ما و اطلاعاتی که با بررسی زانوهای شما می‌گیریم، مناسب‌ترین بریس اصلاحی رو نسبت به معضل خودتان، سفارش بدهید.
متخصصین ما در کلینیک کوشا با استفاده از باکیفیت‌ترین مواد و پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها انواع بریس‌های نگه‌دارنده زانو را برای شما عزیزان طراحی می‌کنند.

برای ارتباط و مشاوره با ما تماس بگیرید یا به آدرس ما در ساعت‌های ۹ الی ۱۷ مراجعه کنید.

پیمایش به بالا