جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

رسالت کلینیک ارتوپدی کوشا

افراد زیادی در هنگام مواجه‌شدن با بیماری‌های اسکلتی همچون انحرافات ستون فقرات، انحرافات زانو، انحرافات مچ پا و سایر بیماری‌های اسکلتی دچار سردرگمی می‌شوند و نمی‌دانند اولین قدم برای شروع درمان چیست و یا دقیقاً به چه پزشک و چه مرکزی باید مراجعه نمایند.

کلینیک ارتوپدی کوشا با در اختیار داشتن کامل‌ترین و جدیدترین سیستم ارزیابی اسکلتی در ایران، پذیرای هم‌وطنان عزیزمان از سراسر کشور در تهران و همچنین کلینیک ما میزبان بیمارانی از سایر کشورهای همسایه است و با استفاده از متریال باکیفیت و پرسنل باتجربه ، کلینیک کوشا را از مجموعه‌های دیگر، متمایز کرده است.

صبر و حوصله متخصصان ما در بررسی وضعیت مراجعین، اعم از وضعیت حرکتی، جسمی و روانی و ارزیابی کامل بدن حین راه رفتن و ایستادن هم به صورت تجربی و هم با استفاده از به‌روزترین تجهیزات آنالیزی و گرفتن بهترین تصمیم با توجه به نیاز بدنی هر فرد از دیگر مزایای کلینیک ماست. شما در ادامه با رسالت کلینیک ارتوپدی کوشا بیشتر آشنا خواهید شد.

سیستم ارزیابی اسکلتی مستقر در کلینیک کوشا:

قبل از اینکه به‌طورکلی با خدمات کلینیک ارتوپدی فنی آشنا بشوید، ابتدا لازم است بدانید سیستم ارزیابی اسکلتی به چه منظور انجام می‌شود و چگونه به درمان افراد کمک می‌کند:

  • دستگاه اسکن فشارهای کف پا برای بررسی صافی کف پا، قوس پای زیاد، شناسایی نقاط پرفشار و محتمل ایجاد درد در افراد عادی و زخم در افراد دیابتی، با طراحی کفی اختصاصی به‌منظور پیشگیری از ایجاد زخم
  • دستگاه اندازه‌گیری انحراف پاشنه و ساق و طراحی کفی برای اصلاح این مورد بسیار مهم
  • اسکن سه‌بعدی برای تصویرسازی سه‌بعدی کف پا برای بررسی دقیق‌تر
  • اسکن ستون فقرات بدون اشعه برای اندازه‌گیری زاویه کایفوز، لوردوز و اسکولیوز (قوز، گودی کمر و انحرافات ستون فقرات)
  • استفاده از دستگاه تیلت متر برای بررسی میزان کوتاهی اندام‌ها، چرخش لگن، عدم قرینگی شانه‌ها و لگن
  • تشخیص زودهنگام دفورمیتی‌های اندام‌ها به منظور شروع به‌موقع درمان
  • تشخیص نیاز اصلی مراجعین با توجه به سطح فعالیت و انتظاری که از عملکرد ارتوز یا پروتز دارند

و با افتخار اعلام می‌کنیم که کلینیک کوشا با ارائه بهترین خدمات و مناسب‌ترین قیمت شناخته می‌شود و برای استفاده حداکثری هم‌وطنان عزیزمان، در حال خدمات‌رسانی به همه اقشار جامعه است.

درمان زانوی پرانتزی یا ژنوواروم

اگر‌چه زانوی پرانتزی در بسیاری از کودکان طبیعی است ولی گاهی این انحراف باگذشت زمان درمان نمی‌شود و کودک دچار مشکلاتی ازجمله لنگش، سختی در راه رفتن، سختی در بازی کردن و دیگر عوارضی که زانوی پرانتزی ایجاد می‌کند خواهد شد، ما برای شروع درمان با توجه به شرایط کودک، اقدامات و معاینات لازم را انجام می‌دهیم.

با توجه به میزان انحراف زانوی پرانتزی، بررسی سن کودک، میزان انعطاف‌پذیری بدن و… با استفاده از کفی، کفش، بریس یا زانوبندهای اصلاحی می‌سازیم و با مداخله، زانوی پرانتزی کودکان را درمان و اصلاح می‌کنیم.

ضمناً شما می‌توانید از طریق صفحه درمان زانوی پرانتزی یا ژنوواروم اطلاعاتتان را درباره این دفورمیتی و روش‌های درمان آن کامل کنید.

درمان زانوی ضربدری یا ژنووالگوم

زانوی ضربدری یکی از شایع‌ترین انحرافات زانو در کودکان است و همانند زانوی پرانتزی ممکن است با گذشت زمان درمان شود اما ممکن است باگذشت زمان انحراف رو به بهبود نرود و ثابت و بدون تغییر باقی بماند، دراین صورت نیاز به مداخله برای اصلاح و درمان است.

در این زمان ما با استفاده از اطلاعاتی که از شرایط سنی کودک و میزان انحراف به دست می‌آوریم، درمان با استفاده از روش‌های غیر جراحی که در صفحه درمان زانوی ضربدری یا ژنووالگوم توضیح داده‌ایم را آغاز می‌کنیم. باید به این نکته توجه داشته باشید که روش‌های درمان و همچنین زمان درمان، برای همه‌ی کودکان یکسان نیست و به عوامل متفاوتی بستگی دارد.

در کلینیک کوشا با کمک روش‌های غیر جراحی و با کم‌ترین هزینه و کمترین عوارض می‌توانید انحرافات زانو ازجمله زانوی پرانتزی و زانوی ضربدری را درمان کنید.

درمان صافی کف پا

صافی کف پا یک بیماری ارثی است که به دلیل تغییر خط وزن بدن، عوارضی چون انحراف پاشنه و انحراف زانو را به دنبال دارد، با اقدام به‌موقع می‌توان از چرخش پاشنه پیشگیری کرد. برای کنترل این انحراف به افراد استفاده از کفی طبی را توصیه می‌کنیم.

کفی طبی با قرار دادن خط وزن در جایگاه صحیح خود از تشدید انحراف پاشنه جلوگیری می‌کند، همچنین درد و خستگی عضلات پا یکی دیگر از شایع‌ترین عوارض صافی کف پاست که با تعبیه کفی ارتوپدی کاملاً از بین خواهد رفت. یکی دیگر از عوارض صافی کف پا ایجاد زانوی ضربدری است.

به‌طورکلی با اقدام به‌موقع و استفاده از کفی‌های ارتوپدی کلینیک کوشا می‌توان عوارض صافی کف پا را تا حد خیلی زیادی کنترل کرد. باید توجه داشته باشید صافی کف پا درمان غیر جراحی ندارد و استفاده از کفی و صندل طبی روزانه به مدت ۶ تا ۸ ساعت در حین فعالیت از ایجاد عوارض و یا تشدید عوارض پیشگیری می‌کند. ضمناً باید بدانید که این روش باید تا زمان بسته شدن صفحات رشد ادامه پیدا کند.

معرفی کلینیک ارتوپدی فنی کوشا

کلینیک ارتوپدی فنی کوشا یکی از کلینیک‌های پیشرفته ارتوپدی در تهران است، ما با ارائه انواع خدمات ارتوپدی با مجرب‌ترین کادر درمان و با در دست داشتن پیشرفته‌ترین دستگاه‌های اسکن و ساخت وسایل ارتوپدی یکی از بهترین و پیشرفته‌ترین کلینیک‌های ارتوپدی در کشور است.

کلینیک ارتوپدی فنی کوشا با ارائه انواع خدمات ارتوپدی توانسته است، میزان بالایی از رضایت را کسب کند. شما هم می‌توانید برای مشاوره با متخصصان ما، در ساعات کاری با کلینیک تماس بگیرید.

پیمایش به بالا