جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
نمونه‌ای اسپلینت‌های AFO

اسپلینت AFO

افرادی که دچار افتادگی مچ پا هستند به منظور جلوگیری از دفورمیتی‌های مچ پا از اسپلینت AFO استفاده می‌کنند، این اسپلینت مچ پا را در زاویه نود درجه نسبت به ساق نگه می‌دارد تا از دفورمه شدن مچ پا جلوگیری کند و راه رفتن فرد با راحتی بیشتری صورت گیرد. همچنین به منظور جلوگیری از کوتاهی تاندون آشیل و یا درمان کوتاهی تاندون آشیل اسپلینت AFO مورد استفاده قرار می‌گیرد و پس از انجام جراحی‌های مچ پا به منظور ثابت نگه داشتن محل جراحی و در زمان شکستگی‌های مچ پا برای پیشگیری از آسیب بیشتر مچ پا استفاده می‌شود.

چه افرادی باید از اسپلینت AFO استفاده کنند؟

در این قسمت سعی کردیم به چهار گروه از افرادی که باید از اسپلینت AFO استفاده کنند، اشاره کنیم؛

  1. یکی از علائم کوتاهی تاندون آشیل راه رفتن روی پنجه می‌باشد، راه رفتن روی پنجه در میان کودکان زیر سه سال طبیعی است اما انتظار می‌رود با افزایش سن کودک این عامل نسبت به قبل کاهش یابد. کودکانی که دچار کوتاهی آشیل هستند به منظور درمان این عارضه از اسپلینت AFO استفاده می‌کنند.
  2. افرادی که عمل‌های جراحی در ناحیه مچ پا، انجام می‌دهند و محل جراحی آن‌ها باید ثابت و بدون تغییر باقی بماند.
  3. افرادی که دچار فلج مغزی هستند برای بهبود در عملکرد حرکتی از اسپلینت AFO استفاده می‌کنند.
  4. افرادی که دچار ضعف و آسیب عصب پرونئال هستند و فردی که دچار ضعف عضلانی و بی‌ثباتی در ناحیه مچ‌پا هستند بهتراست از این اسپلینت استفاده کنند.

فواید اسپلینت AFO

اسپلینت AFO فواید بسیار زیادی دارد از جمله فواید اسپلینت AFO می‌توان به درمان کوتاهی تاندون آشیل، کمک به حفظ ثبات مچ پا و جلوگیری از حرکت کردن مچ پا در هنگام انجام عمل‌های جراحی یا در زمان شکستگی به منظور جلوگیری از تشدید شکستگی‌ها، اصلاح دفورمیتی‌هایی همچون افتادگی مچ پا، کمک به حفظ تعادل در راه رفتن در افرادی که دچار ضعف عضلانی هستند، کمک به بهبود حرکتی افرادی که دچار فلج مغزی هستند، کاهش خستگی در حین راه رفتن و همچنین بهبود تعادل اشاره کرد.

نحوه استفاده از اسپلینت AFO

نحوه استفاده از اسپلینت AFO توسط متخصصان ما به فردی که اسپلینت را تهیه کرده است، آموزش داده خواهد شد. زمانی که فرد برای اولین بار اسپلینت AFO را استفاده می‌کند ممکن است استفاده از آن برای فرد با سختی همراه باشد که پس از تمرین استفاده از آن برای فرد ساده‌تر خواهد شد.

رسیدگی به نظافت اسپلینت برای جلوگیری از تجمع باکتری‌ها بسیار مهم است، اسپلینت باید هفته‌ای یکبار با پنبه آغشته به الکل شست‌و شو شود، در صورتی که اسپلینت دچار آسیب شود از تعمیر آن خودداری کرده و در اولین فرصت برای تعمیر آن به کلینیک مراجعه کنید.

چرا اسپلینت Afo؟

به دلیل به‌کارگیری مواد سبکی همچون پلی پروپیلن در ساخت اسپلینت AFO، این اسپلینت بسیار سبک بوده و استفاده از آن برای کودکان و بزرگسالان با سهولت زیادی همراه می‌باشد. همچنین استفاده از فوم‌های قابل شستشو این امکان را به شخص می‌دهد که بتواند به صورت هفتگی اسپلینت را شست‌و‌شو دهد و از تجمع هر گونه باکتری و ایجاد زخم یا عفونت پیشگیری کند.

میتوان اسپلینت AFO را درون کفش قرار داد، به شرطی که ضخامت زیره آن کم باشد. این اسپلینت با وجود حجم کمی که اشغال می‌کند، دارای فواید بسیار زیادی است و در بیماری‌های زیادی به صورت شبانه و یا روزانه قابل استفاده است.

صحبت پایانی

مهم است بدانید در مواجه شدن با بیماری‌هایی که مستقیماً مچ پا را درگیر می‌کند، در زمان مناسب به درمانگر مربوطه مراجعه کنید زیرا در صورتی که مچ پا توانایی حرکتی خود را از دست بدهد و برای چند سال متوالی به یک شکل باقی بماند، اصلاح آن سخت است و گاهی با روش‌های غیر‌جراحی ممکن نیست.

کلینیک کوشا به دلیل مهارت بالا و تجربه متخصصان در زمینه ساخت انواع ارتز‌ها به صورت تخصصی فعالیت می‌کند. برای انجام معاینات لازم و استفاده از نظر متخصصان کلینیک کوشا در ساعات کاری با کلینیک تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا