جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
قیمت اسپلینت زانو

قیمت اسپلینت زانو

قیمت اسپلینت‌های زانو نظیر اسپلینت‌های اصلاحی زانوی پرانتزی و زانوی ضربدری هرساله با توجه به تعرفه‌های انجمن ارتز و پروتز ایران تغییر می‌کند. هزینه و قیمت اسپلینت زانوی ضربدری ۲.۸۰۰.۰۰۰ تا ۳.۰۰۰.۰۰۰ تومان است و قیمت اسپلینت زانو پرانتزی هم همین مبلغ در سال ۱۴۰۲ است و احتمال افزایش قیمت درسال ۱۴۰۳ وجود دارد.

اسپلینت زانو چیست؟

اسپلینت زانو یا همان بریس اصلاحی زانو می‌باشد، ما به کمک اسپلینت‌های زانو انحرافات زانو را در مدت‌زمان یک‌ونیم تا دو سال درمان می‌کنیم. از فواید اسپلینت زانو این است که به‌صورت شبانه مورد استفاده قرار می‌گیرد و در طول روز فرد می‌تواند بدون محدودیت به فعالیت‌های عادی و روزمره خود بپردازد.

همچنین باید توجه داشته باشید که درمان انحرافات زانو با استفاده از زانوبند‌ سن مخصوص به خود را می‌طلبد که به این سن مخصوص، سن طلایی درمان می‌گوییم. در ادامه مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت که سن طلایی درمان چه سنی است؟

اسپلینت زانو برای زانوی ضربدری کودکان

ما از اسپلینت زانوی ضربدری برای درمان انحرافات زانو در کودکان هشت تا چهارده سال استفاده می‌کنیم به این سن در کودکان و نوجوانان سن طلایی درمان گفته می‌شود البته در سنین کمتر از هشت سال نیز درصورتی‌که انحراف پیش‌رونده باشد از اسپلینت‌های زانو استفاده می‌کنیم اما به‌طورکلی سن مناسب و طلایی درمان برای درمان انحرافات زانو همان سن هشت تا چهارده سال است که در این سنین به‌خوبی انحرافات زانو اصلاح می‌شوند.

پس از سن چهارده سالگی سن طلایی درمان از دست خواهد رفت زیرا در این سن شاهد بلوغ اسکلتی نوجوانان خواهیم بود و پس از بسته شدن صفحات رشد اصلاح انحرافات زانو، به‌خوبی سن طلایی انجام نخواهد شد.

اسپلینت زانو برای زانوی ضربدری بزرگسالان

نقش اسپلینت زانوی ضربدری برای بزرگسالان یعنی افراد بالای چهل سال چگونه است؟ در افراد بالای چهل سال اسپلینت‌ زانو نقش اصلاحی کمرنگ‌تری نسبت به سن طلایی خواهند داشت اما ازآنجایی‌که سن چهل سالگی سن شروع آرتروز زانو است بهتر است که افراد قبل از ورود به این سن به فکر انحرافات زانوی خود باشند.

افرادی که وارد سن چهل سالگی شده‌اند باید نسبت به این موضوع آگاه باشند که انحراف زانوی ضربدری و پرانتزی با افزایش سن تشدید خواهد شد زیرا با افزایش سن عضلات ضعیف می‌شوند و وزن بالای فرد فشار بیشتری به زانو‌ها وارد می‌کند و در این شرایط بستر مناسبی برای آرتروز زانو و تخریب مفاصل فراهم خواهد شد.

بهترین روش برای این افراد استفاده از اسپلینت‌های زانو برای کنترل انحراف زانو و جلوگیری از شروع آرتروز زانو است زیرا قبل از شروع آرتروز زانو اسپلینت زانو به‌صورت شبانه استفاده می‌شود و هیچ‌گونه سختی برای فرد نخواهد داشت اما درصورتی‌که فرد به آرتروز زانو مبتلا شده باشد علاوه بر استفاده شبانه از اسپلینت زانو به صورت روزانه نیز باید از آن استفاده کرد.

البته نقش ورزش و حرکات اصلاحی زانوی ضربدری را نباید نادیده گرفت زیرا حرکات اصلاحی نیز یکی از روش‌های کنترل انحراف در بزرگسالان است بنابراین توصیه می‌کنیم که در صورت داشتن اضافه‌وزن و ضعف عضلانی حتماً برای درمان انحراف زانو اقدام کنید به قیمت اسپلینت زانو ضربدری هم در ابتدای مطلب اشاره شد.

اسپلینت زانو برای زانوی پرانتزی کودکان

درصورتی‌که انحراف زانو پیش‌رونده باشد برای کنترل و اصلاح انحراف از اسپلینت زانو برای زانوی پرانتزی کودکان استفاده می‌کنیم اما سن مناسب برای درمان انحراف زانوی پرانتزی با استفاده از اسپلینت زانو بین هشت تا چهارده سالگی است در این سن صفحات رشد باز هستند و انحراف به‌خوبی به کمک اسپلینت زانوی پرانتزی درمان خواهد شد.

اسپلینت‌های زانو درصورتی‌که آرتروز زانو ایجاد نشده باشد به صورت شبانه مورد استفاده قرار می‌گیرد اما درصورتی‌که آرتروز زانو ایجادشده باشد، اسپلینت زانو روزانه و در حین فعالیت نیز باید استفاده شود.

اسپلینت زانو برای زانوی پرانتزی بزرگسالان

همان‌طور که پیش‌ازاین گفتیم انحرافات زانو در بزرگسالان به علت اضافه‌وزن و ضعیف شدن عضلات پیش‌رونده است و مشکلات و عوارض دیگری مانند آرتروز زانو و در موارد شدیدتر تخریب مفاصل را به همراه خواهد داشت؛ بنابراین افرادی که سن طلایی درمان را ازدست‌داده‌اند باید بیشتر از قبل به انحرافات زانوی خود اهمیت بدهند و قبل از شروع آرتروز زانو برای کنترل انحراف اقدام کنند.

این افراد نباید نقش اسپلینت‌های مخصوص زانو و ورزش و حرکات اصلاحی را نادیده بگیرند. در این سال‌ها افراد بسیاری به این دلیل به ما مراجعه کرده‌اند و توانسته‌ایم به‌راحتی به کمک اسپلینت زانو برای زانوی پرانتزی بزرگسالان این عارضه را کنترل کنیم به قیمت اسپلینت زانو پرانتزی هم در ابتدای مطلب اشاره شد.

صحبت پایانی

کلینیک ارتوپدی فنی کوشا یکی از بهترین مراکز برای درمان انحرافات زانو همچون زانوی پرانتزی و زانوی ضربدری می‌باشد. ما در مسیر درمان کنار شما خواهیم بود و تمام تلاشمان را در جهت درمان و کنترل انحراف شما عزیزان به کمک روش‌های غیر جراحی چون اسپلینت زانو، حرکات اصلاحی زانو و… به کارخواهیم گرفت.

برای نوبت‌دهی شنبه تا چهارشنبه از ساعت نه صبح تا پنج عصر با شماره زیر تماس بگیرید: ۸۸۶۰۹۹۱۴-۰۲۱

آدرس ما: تهران ونک خیابان ملاصدرا رو به روی بیمارستان بقیه‌الله پلاک ۱۹۳ طبقه ۵ واحد سیزده

همچنین از طریق برگه درخواست نوبت و خدمات، بدون مراجعه حضوری و تماس تلفنی درخواست خود را ثبت کنید و منتظر تماس ما باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا