قیمت زانوبند برای آرتروز

قیمت زانوبند برای آرتروز

زانوبند آرتروز یک زانوبند از جنس نئوپرن است که از حرکت زانو‌ها و برخورد به یکدیگر جلوگیری می‌کند و روند آرتروز و تخریب مفصلی را تا حد زیادی کاهش خواهد داد. قیمت زانوبند برای آرتروز زانو در کلینیک ارتوپدی فنی کوشا میانگین ۷۰۰ هزار تومان تا ۱ میلیون تومان می‌باشد که با مراجعه به کلینیک می‌توانید آن را تهیه کنید. ضمناً این تعرفه مربوط به سال ۱۴۰۲ می‌باشد و در سال آینده تعرفه جدید اعلام خواهد شد.

آرتروز زانو

آرتروز زانو به حالتی گفته می‌شود که غضروف‌های بین دو مفصل که باعث می‌شود، مفاصل به یکدیگر برخورد نکنند در اثر عواملی از بین برود درنتیجه فضای بین دو مفصل کاهش پیداکرده و موجب برخورد مفاصل بر روی یکدیگر و ساییدگی مفاصل خواهد شد به این حالت آرتروز زانو گفته می‌شود.

آرتروز زانو با علائمی مانند درد‌های شدید، تورم و گرفتگی همراه است به‌نحوی‌که ممکن است دامنه حرکتی فرد کاهش یابد و فرد برای رهایی از درد‌های ناشی از آرتروز زانو اقداماتی همانند گرم نگه‌داشتن محل درد، خودداری از پیاده‌روی، پوشیدن کفش و زانوبند‌های طبی انجام دهد.

قبل از هرگونه اقدامی باید بدانید که علت‌های ایجاد آرتروز چیست، چگونه درمان می‌شود و کدام زانوبند می‌تواند برای کاهش درد، مؤثر عمل کند به قیمت زانوبند برای آرتروز هم در ابتدای مطلب اشاره کردیم.

علت ایجاد آرتروز زانو

غضروف مفصلی یک بافت سخت در انتهای مفاصل است که همانند یک ضربه‌گیر عمل می‌کند و مفاصل را از فشار و آسیب محافظت می‌کند غضروف‌ها امکان خم و راست شدن مفاصل را فراهم می‌کنند و هنگامی‌که فشار و ضربه‌های واردشده به مفاصل زانو بیشتر از حد طبیعی باشد غضروف نیز عملکرد خود را از دست خواهد داد و به‌مرورزمان دچار آسیب‌دیدگی خواهد شد.

در موارد شدید آسیب‌دیدگی، غضروف تخریب خواهد شد درواقع غضروف که نقش ضربه‌گیر را دارد در اثر آسیب‌دیدگی کاربرد خود را از دست خواهد داد درنتیجه عاملی که باعث حفاظت از مفاصل زانو می‌شد از بین خواهد رفت و فضای مفصلی بین زانو‌ها نیز کاهش می‌یابد، کاهش فضای مفصلی بین زانو‌ها عوارض و مشکلاتی ازجمله آرتروز را برای فرد ایجاد خواهد کرد.

آرتروز زانو در اثر موارد مختلفی مانند آسیب‌های فیزیکی به مفصل زانو، انحرافات شدید ایجادشده در زانو همانند زانوی ضربدری و زانوی پرانتزی که باعث آسیب به غضروف مفصل زانو و برخورد مداوم مفاصل با یکدیگر می‌شود به وجود می‌آید.

روش‌های درمان آرتروز زانو

روش‌های درمان آرتروز زانو با توجه به میزان آسیب‌دیدگی و فرسودگی در مفاصل زانو و شرایطی که فرد در آن قرار دارد، متفاوت است به‌عنوان‌مثال درصورتی‌که شرایط فرد حاد نباشد و مفاصل زانو تخریب نشده باشند به‌منظور جلوگیری از تشدید آرتروز زانو و تخریب مفاصل از زانوبند‌های نئوپرنی استفاده می‌شود، این زانوبند‌ها نه تنها انحراف را کنترل می‌کنند بلکه درد‌های ایجادشده در اثر آرتروز را نیز تا حد زیادی کاهش می‌دهند.

درصورتی‌که روش‌های غیر جراحی شامل فیزیوتراپی و استفاده از زانوبند نئوپرنی تأثیرگذار نباشند و در اثر آرتروز زانو مفاصل زانو تخریب‌شده باشند؛ عمل جراحی تعویض مفصل زانو را به فرد پیشنهاد می‌کنیم.

قیمت زانوبند نئوپرنی

این زانوبند یک زانوبند از جنس نئوپرن است که باعث حفظ وضعیت زانوها می‌شود و برخورد مفاصل زانو در هنگام فعالیت را کاهش می‌دهد درنتیجه درد و فشار را نیز کاهش خواهد یافت و یکی از زانوبند‌های مؤثر در تشدید آرتروز است.

زانوبند نئوپرنی را می‌توانید با هزینه ۷۰۰ هزار تومان  تا ۱ میلیون تومان از کلینیک ارتوپدی فنی کوشا تهیه کنید برای تهیه زانوبند در ساعات کاری به کلینیک مراجعه کنید یا از طریق برگه درخواست نوبت و خدمات، بدون مراجعه حضوری و تماس تلفنی درخواست خود را ثبت کنید و منتظر تماس ما باشید.

ضمناً بعضی از افراد نگران هزینه و قیمت زانوبند برای آرتروز هستند که می‌بینید قیمت چندان زیادی ندارد و با خیال راحت می‌توانید برای تهیه و خریداری آن اقدام کنید.

چگونه از ابتلا به آرتروز جلوگیری کنم؟

برای پیشگیری از ابتلا به آرتروز روش‌های متفاوتی وجود دارد به همین منظور به افراد پیشنهاد می‌کنیم که ابتدا تا حد امکان از اضافه وزن جلوگیری کنند و درصورتی‌که به اضافه وزن مبتلا هستند، وزن خود را زیر نظر فرد متخصص کاهش دهند و تا حد امکان از انجام فعالیت‌های سنگین مانند ورزش‌های سنگین و غیراصولی خودداری کنند. در ادامه با دومین روش اصلاح انحرافات زانو آشنا می‌شوید:

انحرافات زانو درصورتی‌که درمان نشوند با افزایش سن و افزایش وزن تشدید خواهند شد و درنهایت موجب تخریب و آرتروز مفاصل خواهند شد بهتر است انحرافات زانو را قبل از رسیدن به سن چهل سالگی درمان کنید برای درمان انحرافات زانو روش‌های متفاوتی ازجمله استفاده از زانوبند‌ها و حرکات اصلاحی وجود دارد که در کلینیک ارتوپدی فنی کوشا با توجه به شرایط بدن، سن و میزان انحراف روش‌های درمان مناسب هر فرد را ارائه می‌دهیم تا فرد بدون نیاز به جراحی بتواند انحراف زانو‌های خود را اصلاح و درمان کند و از تشدید انحراف و ایجاد آرتروز در بزرگسالی جلوگیری کند.

سومین روش پیشگیری از ایجاد آرتروز زانو جلوگیری از انجام فعالیت‌ها و ورزش‌های سنگین است که احتمال آسیب‌دیدگی مفاصل زانو را فراهم می‌کنند.

صحبت پایانی

کلینیک ارتوپدی فنی کوشا یکی از بهترین مراکز برای درمان انحرافات زانو همچون زانوی پرانتزی و زانوی ضربدری می‌باشد. ما در مسیر درمان کنار شما خواهیم بود و تمام تلاشمان را در جهت درمان و کنترل انحراف شما عزیزان به کارخواهیم گرفت.

برای نوبت‌دهی شنبه تا چهارشنبه از ساعت نه صبح تا پنج عصر با شماره زیر تماس بگیرید: ۸۸۶۰۹۹۱۴-۰۲۱

آدرس ما: تهران ونک خیابان ملاصدرا رو به روی بیمارستان بقیه‌الله پلاک ۱۹۳ طبقه ۵ واحد سیزده

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا