جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
پروتز زیبایی

پروتز زیبایی

پروتزهای زیبایی یکی از انواع پروتز‌هایی است که جایگزین عضو ازدست‌رفته می‌شود، پروتز‌های زیبایی می‌توانند در مواردی مانند قطع عضو‌های انگشتان دست‌وپا قطع عضوهای دست و پا از ناحیه مچ، قطع عضو گوش و بینی ساخته شوند. پروتز زیبایی انگشت قطع شده در قطع عضوهای جزئی و کامل انگشت دست ساخته می‌شوند این پروتز‌ها به علت شباهت زیاد به بافت و رنگ بدن فرد طرفداران زیادی در سرتاسر جهان و ایران دارند.

پروتز زیبایی چیست؟

قطع عضو در اثر عوامل متفاوتی رخ می‌دهد که برخی از قطع عضو‌ها به صورت مادرزادی اتفاق می‌افتند و بعضی هم در اثر حوادثی همانند تصادفات و یا سقوط از ارتفاع و… اتفاق می‌افتد.

پس از قطع عضو‌ ممکن است زندگی فرد با اختلالاتی همراه شود، بسیاری از افراد پس از قطع عضو خانه‌نشین می‌شوند و فعالیت‌های موردعلاقه خود را ترک می‌کنند و حتی ممکن است شغل خود را نیز از دست بدهند اما نکته بسیار مهم این است که قطع عضو پایان همه‌چیز نیست.

پروتز که بانام اندام مصنوعی نیز شناخته می‌شود، یک ابزار ساختنی برای جایگزینی عضو قطع شده است، پروتز زیبایی انگشت قطع شده تمامی کاربرد‌های اندام قطع شده را ندارد اما می‌تواند بسیاری از مشکلات فرد را از بین ببرد.

یکی از پروتز‌های مورد علاقه کسانی که دچار قطع عضو‌های جزئی نظیر قطع عضو انگشتان دست و پا، بینی و گوش می‌شوند پروتز‌های زیبایی هستند، بیشترین افرادی که دچار قطع عضو انگشتان دست می‌شوند؛ پروتز زیبایی انگشت قطع شده را برای جایگزینی اندام از دست رفته انتخاب می‌کنند، این پروتز‌ها فقط جنبه ظاهری دارند و کاربرد دیگری ندارند.

پروتز‌ زیبایی را در چه قطع عضو‌هایی می‌توان استفاده کرد؟

پروتز زیبایی انگشت قطع شده ازنظر هزینه نیز دارای هزینه‌های مناسب‌تری نسبت به پروتز‌های دیگر چون پروتز مکانیکی و مایو الکتریک هستند. پروتز‌های زیبایی در قطع عضو‌های جزئی مثل قطع انگشتان و قطع عضو‌هایی همانند گوش و بینی و حتی ناخن مورد استفاده قرار می‌گیرند، علاوه بر قطع عضو در مواردی که عضو دچار سوختگی شده و ظاهر ناخوشایندی ایجاد کرده است پروتز‌های زیبایی می‌توانند ظاهر مناسب قبل را به عضو بازگرداند.

معمولاً در قطع عضو‌هایی که از ناحیه مچ نیز اتفاق می‌افتد، پروتز‌ زیبایی می‌تواند مؤثر باشد اما در قطع عضو‌هایی در ناحیه شانه یا آرنج دست و پا اتفاق می‌افتد معمولاً از پروتز‌های زیبایی استفاده نمی‌شود و گزینه‌های بهتری همانند پروتز‌های الکتریکی و پروتز‌های مایو الکتریک برای فرد وجود خواهد داشت که بتواند قابلیت دست خود را به دست بیاورد.

مراقبت‌های مهم پس از دریافت پروتز زیبایی چیست؟

پس از دریافت پروتز زیبایی نکاتی را باید موردتوجه قرار دهید که اولین نکته قابل‌توجه پس از دریافت پروتز زیبایی این است که قبل و بعد از استفاده حتماً عضو خود را تمیز کنید و سعی کنید همواره عضو را از تعریق و ضربه و آسیب محافظت کنید.

پس از پوشیدن پروتز از ایجاد فشار و آسیب دیدن پروتز پیشگیری کنید و اگر می‌خواهید بر روی ناخن پروتز زیبایی لاک بزنید توجه داشته باشید که از زدن لاک بر روی پروتز خودداری کنید و فقط قسمت ناخن را لاک بزنید، پروتز قابل شستشو است اما برای افزایش طول عمر آن بهتر است که آن را در معرض موادی همانند جوهر خودکار، رنگ و لاک قرار ندهید و پروتز را هرروز نشویید.

ساخت پروتز زیبایی چه مدت زمانی طول می‌کشد؟

مدت زمان ساخت پروتز به عوامل متفاوتی از جمله میزان سختی کار و نوع پروتز و ناحیه‌ای که می‌خواهیم برای آن پروتز بسازیم بستگی دارد که می‌‌توان گفت معمولاً برای ساخت پروتز به یک هفته تا یک ماه زمان نیاز داریم.

قیمت و هزینه پروتز زیبایی

قیمت و هزینه پروتز زیبایی به ناحیه مدنظر بستگی دارد بنابراین بدون مشاهده قسمت آسیب‌دیده نمی‌توانیم درباره قیمت و هزینه پروتز زیبایی نظر قطعی دهیم.

شما عزیزان می‌توانید برای تهیه و خرید انواع پروتز چون پروتز زیبایی در ساعات کاری به کلینیک مراجعه کنید یا از طریق برگه درخواست نوبت و خدمات ، بدون مراجعه حضوری و تماس تلفنی درخواست خود را ثبت کنید و منتظر تماس ما باشید.

شماره تماس برای دریافت نوبت (داخلی دو) :

۸۸۶۰۹۹۱۴-۰۲۱

آدرس ما:

تهران ونک خیابان ملاصدرا رو به روی بیمارستان بقیه‌الله پلاک ۱۹۳ طبقه ۵ واحد سیزده

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا