جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
قیمت بریس زانوی ضربدری

بریس زانوی ضربدری

بریس زانو‌ی‌ ضربدری یا زانوبند اصلاحی زانو‌ی‌ ضربدری به منظور اصلاح و درمان زانو‌ی‌ ضربدری در کودکان و بزرگسالان ساخته می‌شود، قیمت بریس زانو‌ی‌ ضربدری به مواردی که در آن تعبیه می‌شود بستگی دارد و مراکز ارتوپدی فنی متفاوت نیز هزینه‌های متفاوتی را برای ساخت بریس زانو‌ی‌ ضربدری در نظر گرفته‌اند. در کلینیک ارتوپدی فنی کوشا قیمت بریس زانو‌ی‌ ضربدری بر اساس تعرفه اعلام شده از سوی وزارت بهداشت و درمان پزشکی است و می‌توانید با پرداخت هزینه مناسب‌ زانوبند یا بریس اصلاحی خود را تهیه کنید.

زانوی ضربدری یا زانوی ایکس

زانوی ضربدری یا زانوی ایکس به حالتی گفته می‌شود که زانو‌های فرد به یکدیگر نزدیک می‌شوند به دلیل نزدیک شدن زانو‌ها به یکدیگر قسمت‌هایی نظیر مچ پا و ساق پا از یکدیگر فاصله می‌گیرند، در این حالت زانو‌های فرد به شکل حرف X انگلیسی دیده می‌شوند.

زانوی ضربدری در کودکان سه تا شش ساله و گاهی گفته‌شده تا هفت سالگی طبیعی است و به این معناست که کودک در حال طی کردن مراحل رشد طبیعی خود است اما سؤالی که مطرح می‌شود؛ این است که چه زمانی باید نگران زانو‌ی‌ ضربدری کودک خود باشید و چه زمانی باید برای درمان زانو ضربدری اقدام کنید؟ در ادامه با ما همراه باشید تا به این سؤال بپردازیم و به آن پاسخ دهیم.

اصلاح و درمان زانو‌ی‌ ضربدری در کودکان

عارضه زانو‌ی‌ ضربدری در کودکان به سه دسته خفیف، متوسط، شدید و بسیار شدید تقسیم بندی می‌شود و راهکار‌های درمانی برای زانو‌ی‌ ضربدری از خفیف تا بسیار شدید متفاوت است، اگر زانو‌ی‌ ضربدری خفیف باشد با کمک ورزش‌های اصلاحی و جلوگیری از نشستن‌های قورباغه‌ای و خوابیدن به شکم قابل درمان است. زانوی ضربدری متوسط تا شدید با کمک زانوبندها و بریس زانوی ضربدری ساخته‌شده در کلینیک کوشا و انجام ورزش‌های اصلاحی درمان خواهد شد.

زانوبند‌ها یا بریس‌ زانوی ضربدری به صورت شبانه استفاده می‌شوند، در طول روز نیز استفاده از صندل‌ ارتوپدی برای حفظ راستای صحیح زانو‌ها الزامی است. در مواردی که زانو‌ی‌ ضربدری بسیار شدید باشد و روش‌های نام‌برده شده نتوانند آن را اصلاح و کنترل کنند، عمل جراحی توصیه می‌شود که البته پس از پایان دوره بلوغ اسکلتی عمل جراحی انجام خواهد شد و با این حال تا رسیدن به سن بلوغ اسکلتی از بریس زانوی ضربدری باهدف کنترل انحراف استفاده می‌شود.

بریس زانو‌ی‌ ضربدری چه مدتی باید استفاده شود؟

بریس زانو‌ی‌ ضربدری به مدت یک و نیم تا دو سال برای اصلاح زانو‌ی‌ ضربدری مورداستفاده قرار می‌گیرد، نحوه استفاده از بریس زانوی ایکس به‌صورت شبانه است.

در طول مدت درمان به‌وسیله بریس یا زانوبند زانوی ضربدری، انجام ورزش‌ها برای تقویت عضلات و جلوگیری از بازگشت انحراف پس از پایان یافتن دوره درمان ضروری‌تر از پوشیدن زانوبند است زیرا درصورتی‌که زانوبند به صورت شبانه و مرتب مورد استفاده قرار گیرد اما ورزش‌ها انجام نشود پس از کنار گذاشتن زانوبند یا همان بریس به دلیل ضعف عضلانی بازگشت انحراف به حالت قبل حتمی و بسیار زیاد است.

قیمت بریس‌های زانوی ضربدری

بریس‌های اصلاح کننده انحرافات زانو سفارشی و ساختنی هستند و پس از اندازه‌گیری ساخته می‌شوند و با توجه به شرایطی که در معاینات بالینی هر فرد مشخص می‌شود، ممکن است موارد تعبیه شده در زانوبند نیز بیشتر یا کمتر باشند که به‌صورت کلی تمامی این موارد بر روی هزینه‌های زانوبند‌ها تأثیرگذار است.

از آن گذشته در هر مرکز هزینه‌های متفاوتی به  هر یک از مواردی که در ساخت زانوبند مورداستفاده قرار می‌گیرد، اختصاص داده شده است و تمامی این عوامل بر روی قیمت بریس‌های زانوی ضربدری تأثیرگذار است بنابراین گفتن هزینه دقیق برای ساخت زانوبند بدون معاینات حضوری امکان‌پذیر نیست.

قبل و بعد از استفاده از بریس اصلاحی زانوی ضربدری
بریس زانوی ضربدری ساخته شده برای یکی از شما عزیزان

سخن پایانی

داشتن پاهای سالم، یک زندگی سالم و بدون مشکل را برای هر شخص به همراه خواهد داشت و عدم درمان انحرافات زانو نظیر زانوی پرانتزی و زانوی ضربدری با افزایش سن، عوارض خود را به مرور زمان آشکار می‌سازد.

آرتروز و ساییدگی مفصل زانو و به دنبال آن تخریب مفصل زانو فقط یکی از عوارض زانو‌ی‌ ضربدری است، اگر شما یکی از افرادی هستید انحراف زانو را تجربه می‌کنید، همین الان برای درمان اقدام کنید و اگر به دنبال اطلاعات بیشتری در رابطه با عوارض زانوی ضربدری هستید به قسمت مقالات ما سر بزنید یا این مورد را جستجو کنید.

شما می‌توانید جهت مراجعه حضوری در ساعات کاری با شماره ۸۸۶۰۹۹۱۴-۰۲۱ با کلینیک تماس بگیرید و آدرس ما:

تهران – خیابان ملاصدرا رو به روی بیمارستان بقیه الله پلاک ۱۹۳ طبقه ۵ واحد ۱۳

6 دیدگاه دربارهٔ «بریس زانوی ضربدری»

 1. سلام
  من یه مرد ۳۶ سالم. و تازه متوجه شدم ایراد پاهام چیه و اصلا این مدل زانو ضربدری هم یه مشکل فیزیکی هست و فقط من این مشکل رو ندارم.اضافه وزن ندارم بنظرتون باید جراحی کنم یا استفاده از بریس می‌تونه کمک کنه پاهام حالت طبیعی پیدا کنن. واقعا خسته شدم نه میشه شلوار جذب پوشید نه لخت شد …

 2. محمدرضا

  سلام وقت بخیر بنده ۱۶ سال سن دارم و زانوی ضربدری ۹ و نیم سانتی دارم و می‌خواستم بدونم که آیا با حرکات اصلاحی قابل درمانه و یا زانوبند می‌تونه کمک کنه چون خیلی از ظاهر پام و عدم توان در نشستن ناراضی‌ام

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   بله حرکات اصلاحی به صورت مداوم (حداقل یک سال) می‌تونه به شدت کمک کننده باشه، چون میزان انحراف شما خفیفه (نه و نیم سانتیمتر خفیف محسوب میشه)
   متاسفانه بریس در سن شما جواب نمیده.
   در قسمت مقالات سایت‌مون حرکات اصلاحی برای دفورمیتی زانوی ضربدری و بالانس کردن چهارسر ران موجوده، می‌تونید استفاده کنید.
   همچنین میتونید از طریق صفحه درخواست نوبت و خدمات، درخواست نوبت حضوری و معاینه رو ثبت کنید.

 3. سلام من خانمی 38 ساله هستم که اضافه وزن هم دارم و عارضه زانوی ضربدری از بچگی داشته ام آیا راهی برای درمان بجز جراحی دارم؟ اگر فقط جراحی باید انجام بشه دوره نقاهت چه مدت هست؟چطور متوجه بشم چه انحراف چند سانتی هست؟

  1. سلام
   اصلاح زانوی ضربدری در سنین بالاتر از بلوغ، با روش غیر جراحی بسیار کند انجام میشود و در افرادی که اضافه وزن دارند تقریبا غیر ممکن است و بهتر است در این خصوص با جراح زانو مشورت کنید.
   برای اندازه‌گیری دقیق باید عکس رادیولوژی سه مفصلی بگیرید.
   اما از نظر بالینی هم می‌توان تا حدی میزان آن را بررسی کرد.
   به این صورت که در حالت ایستاده و طوریکه زانوها باهم تماس پوستی داشته باشند فاصله بین دو قوزک داخلی توسط فرد دیگری اندازه گیری شود.
   این فاصله تا حدود هشت سانتی‌متر طبیعی است.
   می‌توانید تصویر را در لینک زیر را مشاهده نمایید:

   https://clinickoosha.ir/crossed-knee/#crossed-knee-img

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا