نمونه پروتزهای انگشت دست و پا

پروتز انگشت دست و پا

گاهی افراد به دلایل مختلفی بخشی از بدنشان را مثل انگشت پا و دست خود را از دست می‌دهند و این زمان است که اشخاص برای زیبایی یا برای جبران و بازگشت کارایی عضو خود به سراغ پروتزهایی چون پروتز انگشت دست و پا می‌روند. شما در ادامه با انواع و روش ساخت پروتزهای انگشت دست و پا آشنا می‌شوید.

رابطه قطع عضو و پروتز دست و پا

روزانه در افراد بسیار زیادی در سرتاسر جهان قطع شدن عضوی از بدن دیده می‌شود. قطع عضو بیشتر به علت آسیب‌های فیزیکی که در تصادفات رخ می‌دهد، اتفاق میفتد و نمی‌توان گفت که می‌شود از ایجاد آن جلوگیری کرد.

بعضی از قطع عضوها هم به علت بیماری‌هایی همچون دیابت، تومور و… ایجاد می‌شود که البته میزان آن نسبت به تصادفات و آسیب‌های فیزیکی کمتر است.

پروتز انگشت دست و پا بیشتر جنبه زیبایی دارند و برای افزایش اعتماد به نفس به فرد کمک زیادی می‌کنند. بسیاری از افراد پس از قطع انگشتان یا انگشت دست یا پا سعی می‌کنند، محل نقص عضو را بپوشانند تا از در معرض دید قرار گرفتن آن قسمت جلوگیری کنند.

پروتز انگشت دست و پا تمامی این مشکلات از جمله عدم اعتماد به نفس را از بین می‌برد و فرد می‌تواند بدون نگرانی و ترس از پروتز‌ها استفاده کند و در جامعه حضور پیدا کند و به راحتی به انجام کارهای روزمره خود بپردازد.

پروتز‌ انگشت دست و پا از نظر شکل ظاهری به عضو از دست رفته شباهت بسیار زیادی دارند و در ساخت آن‌ها از انگشت‌های دست مقابل استفاده می‌کنند.

پروتز انگشت دست

معمولا افرادی که برای گرفتن پروتز انگشت دست به کلینیک ما مراجعه می‌کنند به دنبال پروتز‌های زیبایی هستند اما پروتز زیبایی فقط یکی از انواع پروتز‌های انگشت دست است و باید بدانید که پروتز انگشت دست انواع مختلفی دارد که در ادامه با انواع آن آشنا خواهیم شد.

پروتز زیبایی

پروتز زیبایی صرفاً جنبه ظاهری دارند و کارایی دیگری ندارند، همچنین پروتز‌های زیبایی قابلیت حرکت کردن، تنظیم شدن و انجام فعالیت‌ها را ندارند و تنها کارایی آن از نظر ظاهری و زیبایی است.

پروتز‌های زیبایی طرفداران زیادی در جهان دارد زیرا بسیاری از افراد از انگشت قطع شده برای انجام فعالیت‌ها استفاده نمی‌کند و جنبه ظاهری آن نسبت به سایر جنبه‌های آن برای فرد از اهمیت بیشتری برخوردار است.

این پروتز‌ها از سیلیکون پزشکی ساخته می‌شوند و در ساخت ناخن‌های آن‌ها نیز از آکریلیک استفاده می‌شود تا خانم‌ها بتوانند در صورت تمایل بر روی آن‌ها لاک بزند.

پروتز‌های پیشرفته

پروتز‌های پیشرفته جنبه زیبایی و ظاهری ندارند اما فرد می‌تواند با استفاده از آن حرکات مچ دست و حرکت دادن انگشت باقی مانده این پروتز را کنترل کند و در انجام فعالیت‌ها از آن‌ها استفاده کند، ضمناً پروتز‌های پیشرفته توانایی حرکت کردن و تنظیم کردن را دارند.

پروتز‌های الکتریکی

زمانی که فرد چندین انگشت خود را ازدست داده باشد بهتر است از نوع پروتزی استفاده کند که به پروتزهای الکتریکی معروف هستند.

پروتز‌های الکتریکی با استفاده از حسگر‌هایی که در آن‌ها تعبیه شده است قابلیت حرکت کردن دارند و می‌توان با کمک آن‌ فعالیت‌های روزمره را انجام داد البته نباید انتظار داشت بتوان فعالیت‌هایی از جمله بلندکردن اجسام سنگین را انجام داد.

تا به اینجا شما به طور خلاصه و کوتاه تا حدودی با انواع پروتزهای دست آشنا شدید اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری در این رابطه به‌دست بیاورید به برگه خدمات پروتزهای دست ما سر بزنید.

پروتز انگشت پا

معمولا پس از قطع انگشتان پا افراد به دنبال پروتز‌های زیبایی هستند، پروتز‌ انگشت پا با الگو‌برداری از انگشت‌های پای مقابل ساخته می‌شوند و از نظر ظاهری شباهت بسیار زیادی به انگشت قطع شده دارند.

پروتزهای زیبایی انگشت پا سفارشی ساخته می‌شوند و برای ساخت پروتز‌های زیبایی انگشت دست و پا از سیلیکون های پزشکی استفاده می‌کنیم زیرا هم قابلیت انعطاف پذیری دارند و هم سبک و بسیار مقاوم هستند و همانند پروتز‌های زیبایی دست در ساخت ناخن‌ها از موادی استفاده می‌شود که قابلیت لاک زدن روی ناخن‌ها برای خانم‌ها فراهم می‌کند.

اگر بخواهیم در این قسمت به انواع پروتزهای پا بپردازیم فقط داریم مطالبی که در بالا برای انواع پروتزهای دست نوشته بودیم، تکرا می‌کنیم در نتیجه اگر شما میخواهید اطلاعات دقیق‌تری در این رابطه بخوانید، برگه پروتزهای پا ما را از دست ندید.

مدت زمانی که می‌توان از پروتز انگشت دست و پا استفاده کرد:

نمی‌توان انتظار داشت که برای همیشه بتوان یک پروتز را استفاده کرد، پروتز‌های انگشت دست و پا همیشگی نیستند و عمر مفید آن‌ها معمولا بین یک تا سه سال است (بستگی به نحوه استفاده و مدت زمان استفاده فرد این مدت زمان فرق دارد) پس از پایان یافتن عمر مفید پروتز‌ها‌، باید تعویض شوند و پروتز‌های جدیدی جایگزین آن‌ها شود.

هزینه ساخت پروتز‌‌ زیبایی انگشت دست و پا

هزینه ساخت پروتز زیبایی انگشت دست و پا از عوامل زیادی اثر می‌پذیرد، این‌که عضو از کدام ناحیه قطع شده است، پروتز برای کدام انگشت باید ساخته شود و موادی که در ساخت پروتز به کار می‌رود، عواملی هستند که بر هزینه های پروتز انگشت دست و پا تاثیر می‌گذارند.

سخن پایانی برای خرید پروتز انگشت دست و پا

تهیه و ساخت انواع پروتز باید در مراکز تخصصی ارتوپدی فنی به صورت سفارشی صورت بگیرد تا افراد بدون هیچگونه مشکل و عوارضی بتوانند از پروتز خود استفاده کنند.

ما در کلینیک ارتوپدی فنی کوشا قبل از گرفتن پروتز به شما عزیزان مشاوره‌های لازم را می‌دهیم و با در نظر گرفتن شرایط شما بهترین نوع پروتز دست و پا را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

برای گرفتن وقت ویزیت و مشاوره می‌توانید در روزهای کاری با کلینیک ما تماس بگیرید:

02188609914

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا