جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
آتل انگشت دست

آتل انگشت دست

از اسپلینت یا آتل انگشت دست برای کاهش حرکت انگشت و دست و جلوگیری از آسیب بیشتر، کاهش درد، نگه‌دارنده پس از عمل جراحی و... استفاده می‌شود در ادامه شما با روش تهیه و قیمت اسپلینت انگشت دست آشنا می‌شوید.

اسپلینت یا آتل انگشت دست چیست؟

در بسیاری از موارد ممکن است دچار مشکلاتی از جمله احساس درد، از بین رفتن توان حرکتی انگشتان و مشکلاتی ازجمله آسیب و شکستگی‌ها و کشیدگی تاندون و بدشکلی یا دفورمیتی‌های ناحیه انگشتان دست شویم، آتل انگشت دست یک وسیله و ابزار کمکی کوچک است که در زمان آسیب‌دیدگی، ضرب‌دیدگی، التهاب تاندون دست، درد‌های ناحیه انگشتان دست، کشیدگی لیگامانی، شکستگی‌ها، پس از جراحی‌ها و در صورت دفورمیتی ایجاد شده (مانند انگشت ماشه‌ای و…) به منظور اصلاح دفورمیتی‌، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آتل انگشت دست در هریک از موارد بالا کاربرد متفاوتی خواهد داشت و نوع آتل برای هر کدام از موارد بالا متفاوت بوده و نیاز به معاینه تخصصی و بررسی دقیق دارد و آتل انگشت دست نوعی از اسپلینت‌های دست است و کاربرد‌های بسیار زیادی دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

کاربرد‌های آتل انگشت دست

معمولاً پس از اینکه انگشتان دست توان حرکتی خود را به علت‌های مختلفی از دست می‌دهند فرد در استفاده کردن از آن‌ها دچار مشکلاتی خواهد شد، مثلاً ممکن است به علت خشکی مفاصل نتواند انگشت دست را در کار‌های خود به کار گیرد یا به علت کشیدگی تاندون و لیگامان‌ها هرگونه فعالیت را با سختی و درد زیاد انجام دهد.

آتل انگشت دست را از کجا تهیه کنیم؟

بسیاری از افراد بعد از هرگونه مشکلاتی که برای انگشتان دست ایجاد می‌شود به دنبال راهکار‌های درمانی به مراکز و متخصصین مختلف مراجعه می‌کنند اما بعضی از افراد نیز سعی می‌کنند آن را نادیده بگیرند و با استفاده از روش‌های سنتی به درمان و اصلاح آن بپردازند که در بسیاری از موارد این روش‌ها هیچ‌گونه نتیجه‌ای نخواهد داشت.

آتل انگشت دست علاوه بر مراکز ارتوپدی در مراکز فروش تجهیزات ارتوپدی نیز به فروش می‌رسد ولی بهتر است قبل از تهیه آتل انگشت دست با یک متخصص در این زمینه مشورت کنید.

ما در کلینیک ارتوپدی فنی کوشا پس از معاینات لازم و انجام عکس‌برداری سعی می‌کنیم با توجه به مشکل و دفورمیتی ایجاد شده، بهترین نوع آتل انگشت دست را به شما معرفی و در اختیارتان قرار دهیم تا پس از مشاهده و پوشیدن آن برای خرید نهایی و با سفارش محصول تصمیم‌گیری کنید.

قیمت آتل انگشت دست

اسپلینت یا آتل انگشت دست انواع زیادی دارد که هریک برای موارد خاصی طراحی و ساخته می‌شوند به عنوان مثال نوع آتل انگشت برای کسی که دچار انگشت ماشه‌ای است با کسی که دچار آرتروز انگشت شصت دست است، متفاوت است همچنین باید بدانید نوع آتل برای یک انگشت حتی برای بند اول یا دوم نیز متفاوت است.

مثلاً دفورمیتی سوآن‌نک در بند اول انگشت رخ می‌دهد و نیاز به آتل مالت فینگر دارد و دفورمیتی بوتونیر در بند دوم انگشت رخ می‌دهد و نیاز به آتل بوتونیر دارد و عارضه تریگر فینگر در محل اتصال انگشت به کف دست رخ می‌دهد و نیاز به آتل تریگر فینگر دارد.

بنابراین هزینه و قیمت آتل انگشت دست  با توجه به اینکه کدام بند انگشت دچار آسیب دیدگی شده و نوع آسیب‌دیدگی چیست، متفاوت است و بهتر است برای اطلاع از هزینه‌های آتل و دریافت آتل مخصوص به مشکل خود به صورت حضوری به کلینیک کوشا مراجعه کنید. برای این منظور نیاز است که برای گرفتن وقت ویزیت در ساعات کاری با کلینیک تماس بگیرید.

سخن پایانی

شما می‌توانید با استفاده از تجربه متخصصین ما و اطلاعاتی که ما با بررسی و معاینات لازم به دست می‌آوریم، مناسب‌ترین آتل انگشت دست را انتخاب کنید و ساخت آن را به مهندسین مجموعه ما، بسپارید و برای گرفتن نوبت در ساعات کاری با کلینیک تماس بگیرید؛

تلفن نوبت ‌دهی:

021-88609914 / داخلی دو

تهران ونک خیابان ملاصدرا رو به روی بیمارستان بقیه‌الله پلاک 193 طبقه 5 واحد سیزده

ضمناً می‌توانید از طریق برگه درخواست نوبت و خدمات ، بدون مراجعه حضوری و تماس تلفنی درخواست خود را ثبت کنید و منتظر تماس ما باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا