جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
انحراف شست پا

درمان انحراف شست پا

انحراف شست پا عارضه‌ای است که در آن شست پا دچار کجی می‌شود، این عارضه ارثی است و به صورت ژنتیکی به کودک منتقل می‌شود. یکی از روش‌های درمان و کنترل انحراف شست پا با اسپلینت هالوکس والگوس یا اسپلینت انحراف انگشت شست پا است، در این روش انگشت شست پا در راستای صحیح قرارگرفته و از تشدید زائده استخوانی ایجادشده جلوگیری می‌شود در ادامه بیشتر به این موضوع می‌پردازیم.

علائم انحراف شست پا

انحراف ایجادشده در انگشت شست پا می‌تواند قرمز، متورم و دردناک باشد در کنار علائم ظاهری بعضی از علائم نیز وجود دارند که با دقت به آن‌ها می‌توان وجود انحراف شست پا یا هالوکس والگوس را تائید کرد.

یکی از علائم انحراف شست پا، خمیدگی انگشت شست و رشد یک استخوان در کنار انگشت شست پا است. این عامل یکی از مهم‌ترین علائم انحراف شست پا است که پس از مشاهده این عامل بهتر است برای کنترل و جلوگیری از تشدید انحراف اسپلینت هالوکس والگوس را تهیه کنید و دقت داشته باشید که این اسپلینت را از مراکز ارتوپدی و زیر نظر متخصص تهیه و استفاده کنید.

البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که در برخی موارد که انحراف انگشت شست بسیار شدید است و درد‌های شدیدی را به همراه دارد، اسپلینت کمک‌کننده نیست در این موارد انجام جراحی گزینه مناسب‌تری خواهد بود.

دومین علائم انحراف شست پا احساس ناتوانی در پوشیدن کفش‌های معمولی است، افرادی که دچار انحراف انگشت شست هستند، نمی‌توانند از کفش‌های معمولی موجود در بازار استفاده کنند زیرا زائده استخوانی ایجادشده در پنجه کفش‌ها به‌خوبی قرار داده نمی‌شود و در هر بار راه رفتن این زائده به قسمت داخلی کفش برخورد کرده و فرد را دچار درد‌هایی خواهد کرد.

سومین علائم انحراف شست پا احساس درد‌های شدید در هنگام خم کردن انگشت شست پا می‌باشد و ایجاد میخچه در پا و سفت شدن تاندون‌های انگشت شست پا نیز از دیگر علائم انحراف شست پا است.

نحوه تشخیص انحراف شست پا

نحوه درمان انحراف شست پا

در ابتدای تشکیل انحراف ممکن است انحراف انگشت شست پا با استفاده از اسپلینت و روش‌های درمانی دیگر تا حدودی اصلاح شود اما با تشدید عارضه امکان اصلاح آن به روش غیر جراحی وجود نخواهد داشت و تنها روش درمان انحراف شست پا انجام عمل‌های جراحی است.

هرچند که درمان قطعی و همیشگی انحراف شست پا بدون جراحی ممکن نیست اما به کمک روش‌هایی که در ادامه نام می‌بریم می‌توانید از تشدید آن تا زمان جراحی جلوگیری کنید.

اسپلینت برای انحراف شست پا

استفاده از اسپلینت‌های مخصوص برای درمان انحراف شست پا، یکی از روش‌های بسیار تأثیرگذار برای کنترل انحراف است در بازار اسپلینت‌های زیادی با عنوان پد‌های انحراف شست یا اسپلینت‌های مخصوص وجود دارد اما بهتر است که این اسپلینت‌ها را حتماً از مراکز تخصصی تهیه کنید.

صرف نظر از پوشیدن کفش‌های نامناسب

کنار گذاشتن و صرف نظر از پوشیدن کفش‌های نامناسب یکی از روش‌های جلوگیری از تشدید انحراف شست پا است. با کمک این روش می‌توان از تشدید انحراف جلوگیری کرد البته در کنار این مورد استفاده از اسپلینت نیز بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

فیزیوتراپی

فیزیوتراپی و انجام حرکات اصلاحی انحراف انگشت شست پا را درمان نمی‌کند اما یکی از روش‌های کنترل انحراف پاشنه و کاهش درد‌های ایجادشده است.

جراحی

قطعی‌ترین روش برای درمان همیشگی انحراف انگشت شست پا انجام جراحی است، اینکه پس از جراحی انحراف بازگشت دارد یا خیر ازجمله سؤالاتی است که باید از جراح انتخابی خود بپرسید.

در این روش زائده استخوانی ایجاد شده برداشته می‌شود البته این روش فقط برای افرادی که دچار انحراف شدید شست پا و درد‌های شدید هستند، توصیه می‌شود در غیر این صورت بهترین روش کنترل و درمان انحراف شست پا با اسپلینت انجام می‌شود.

شما عزیزان برای درمان انحراف شست پا به اسپلینت مخصوص نیاز دارید و می‌توانید برای تهیه و خرید اسپلینت هالوکس والگوس در ساعات کاری به کلینیک مراجعه کنید یا از طریق برگه درخواست نوبت و خدمات، بدون مراجعه حضوری و تماس تلفنی درخواست خود را ثبت کنید و منتظر تماس ما باشید.

شماره تماس برای دریافت نوبت (داخلی دو):

۰۲۱-۸۸۶۰۹۹۱۴

آدرس ما:

تهران ونک خیابان ملاصدرا رو به روی بیمارستان بقیه‌الله پلاک ۱۹۳ طبقه ۵ واحد سیزده

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا