قیمت اسپلینت دست

قیمت اسپلینت دست

قیمت‌هایی که برای اسپلینت دست تعیین می‌شوند، متفاوت هستند و با توجه به موادی که در ساخت این اسپیلنت‌ها به کار می‌رود و همچنین جزئیات و فاکتور‌های اضافه شده قیمت و هزینه‌های متفاوتی را دارا هستند، سؤالی که ممکن است برای شما عزیزان ایجاد شود این است که اسپلینت دست چیست و در چه مواردی کاربرد دارد که در ادامه به این سؤالات پاسخ خواهیم داد، همچنین به هزینه‌ها و قیمت اسپلینت دست اشاره می‌کنیم.

اسپلینت چیست؟

اسپلینت یک وسیله کمکی است که به‌منظور تثبیت عضو و یا کمک به حرکت دست و در برخی موارد به‌منظور درمان مورداستفاده قرار می‌گیرد.

اسپلینت با توجه به نیاز هر شخص و مفاصل درگیر و پوزیشن موردنیاز دست فرد، در مراکز ارتوپدی فنی ساخته می‌شود. اسپلینت یک نام کلی است و قیمت‌ اسپلینت دست به موارد زیر بستگی دارد:

اسپلینت برای کدام مفصل است؟

برای مچ دست، آرنج، شانه یا انگشتان؟

اسپلینت انگشتان برای کدام بندانگشت است؟

بندهای بالا و پایین مفصل درگیر باید آزاد باشند یا کاملاً ثابت باشند و یا فقط در درجه خاصی اجازه حرکت داشته باشند؟

هدف از ساخت اسپلینت برای هر مفصل کاهش حرکت مفصل است یا جلوگیری از اسپاسم یا جلوگیری از قرار گرفتن در وضعیتی که کشش تاندون‌ها را کمتر یا بیشتر کند؟

اسپلینت برای اصلاح دفورمیتی دست است یا ثابت نگه‌داشتن پس از جراحی؟

برای ساخت اسپلینت نیاز به قالب‌گیری هست یا استفاده از قالب‌های نمونه کفایت می‌کند؟

با توجه به گستردگی تفاوت ساختاری اسپلینت‌ها و عملکرد آن‌ها نمی‌توان یک قیمت مشخص با نام قیمت اسپلینت دست، عنوان کرد با این شرایط مراکزی و کلینیک‌هایی که قیمت مشخصی را اعلام ‌می‌کنند، صرفاً به منظور جلب نظر شماست و بعداً این شرایط را بازگو می‌کنند.

تمامی انواع بریس‌ها و اسپلینت‌ها، هرساله زیر نظر انجمن علمی ارتز و پروتز ایران، قیمت گذاری می‌شوند و همه کلینیک‌های ارتوپدی فنی یا ارتز و پروتز مطابق با آخرین تعرفه انجمن، قیمت گذاری می‌کنند.

اسپلینت‌های دست و قیمت آن

هر‌کدام از اسپلینت‌ها دارای موارد و جزئیات خاص خودشان هستند و هریک از این موارد بر روی هزینه‌ها نیز تأثیرگذار هستند و ممکن است در بررسی‌های اولیه مشخص شود که برای ساخت اسپلینت باید فاکتور‌های دیگری علاوه بر فاکتور‌های اصلی به اسپلینت اضافه شود.

تعیین نهایی هزینه و قیمت اسپلینت دست پس از معاینه و بررسی‌های اولیه مشخص خواهد شد اما به طور کلی قیمت اسپلینت‌های استاتیک مثل اسپلینت انگشت شست نسبت به اسپلینت‌های داینامیک مثل اسپایدر کمتر خواهد بود.

اسپلینت‌های دست را حتماً از مراکز ارتوپدی فنی تهیه کنید تا دقیقاً مطابق با بیماری یا مشکل خود اسپلینت دریافت کرده تا از تشدید عوارض پیشگیری کنید و جداً از تهیه و خریداری اسپلینت‌های آماده خودداری کنید.

سخن پایانی

تمامی اسپلینت‌هایی که نام بردیم در مرکز تخصصی ارتوپدی فنی کوشا با استفاده از مواد باکیفیت ساخته شده و آنالیز نفربه‌نفر با انجام معاینه تخصصی و با قیمت تعرفه سراسری در اختیار شما عزیزان قرار داده خواهد شد و شما می‌توانید برای انجام معاینه و گرفتن مشاوره در ساعات کاری با کلینیک تماس بگیرید.

021-88609914

تهران/ ونک/ خیابان ملاصدرا رو به روی بیمارستان بقیه‌الله پلاک صد و نود و سه طبقه پنج واحد سیزده

ضمناً می‌توانید از طریق برگه درخواست نوبت و خدمات، بدون مراجعه حضوری و تماس تلفنی درخواست خود را ثبت کنید و منتظر تماس ما باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا