جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
قیمت پروتز زیر زانو

قیمت پروتز زیر زانو

قیمت پروتز زیر زانو در مرکز ارتوپدی فنی کوشا با توجه به قطعات به کار برده شده حدوداً ۲۵ الی ۱۰۰ میلیون تومان می‌باشد، لزوماً مناسب بودن قیمت پروتز زیر زانو به معنی بی‌کیفیت بودن آن نیست و ما در مرکز ارتوپدی فنی کوشا با توجه به بودجه و نیاز شما بهترین و باکیفیت‌ترین پروتز را برای شما عزیزان می‌سازیم.

پروتز زیر زانو

افراد زیادی در سرتاسر جهان پاهای خود را از ناحیه زیر زانو از دست می‌دهند، با از دست دادن عضو از زیر زانو فرد توانایی حرکتی خود را از دست می‌دهد و ممکن است به دلیل کم شدن توانایی حرکتی از جامعه کناره‌گیری کند. امروزه با پیشرفت روزافزون علم پزشکی، پروتز‌های بسیار پیشرفته‌ای در حال ساخته شدن هستند، پروتز‌هایی که می‌توانند جایگزین بسیار مناسبی برای عضو قطع شده باشند.

پروتز زیر زانو یک اندام ساخته شده از چند قطعه مختلف است که با توجه به نیاز و بودجه هر فرد در مراکز ارتوپدی فنی ساخته می‌شود. شما با پروتز زیر زانو می‌توانید راه بروید، بدوید و حتی ورزش کنید، با کمک پروتز زیر زانو هیچ‌گونه محدودیتی در انجام فعالیت‌های خود ندارید.

انواع پروتز‌های زیر زانو

هنگامی‌که قطع عضو از ناحیه زانو به پایین اتفاق می‌افتد برای تسهیل در راه رفتن و جایگزین کردن یک اندام مصنوعی در اولین مرحله هدف و نیاز فرد از تهیه پروتز را مشخص می‌کنیم و سپس به توضیح انواع پروتز‌های زیر زانو و کاربرد‌های آن‌ها می‌پردازیم.

در سومین مرحله با توجه به نظر و بودجه فرد بهترین پروتزی که می‌توانیم برای او بسازیم را انتخاب کرده و پس از تأیید شخص ساختن پروتز را شروع می‌کنیم. پروتز‌های زیر زانو به سه دسته تقسیم می‌شوند که شامل پروتز‌های کربنی، پروتز‌های هوشمند و پروتز‌های زیبایی هستند.

پروتز‌های کربنی

این پروتز‌ها بسیار مقاوم و در عین حال سبک هستند و از انعطاف‌پذیری بالایی برخوردارند. این پروتز‌ها به دلیل انعطاف‌پذیری بالایی که دارند در بین ورزشکاران از محبوبیت بالایی برخوردار هستند همچنین پروتز‌های کربنی امکان راه رفتن بر روی سطوح شیب‌دار را برای افراد فراهم می‌کنند.

پروتز‌های زیبایی

هنگامی‌که قطع عضو از ناحیه مچ به پایین اتفاق بیافتد یکی از پروتزهایی که می‌توانیم برای فرد بسازیم، پروتز‌های زیبایی هستند. این پروتز‌ها سنسور ندارند و نمی‌توانند کارایی عضو ازدست‌رفته را جبران کنند و تنها کارایی که دارند ازنظر ظاهری است.

پروتز‌های زیبایی کاملاً شبیه به عضو قطع شده ساخته می‌شوند و حتی رنگ و بافت آن‌ها نیز تفاوت زیادی با رنگ و پوست بدن فرد ندارد و در قطع عضوهایی مانند قطع انگشتان پا استفاده از پروتز‌های زیبایی بهترین گزینه است همچنین قیمت پروتز زیر زانو زیبایی پایین‌تر از دو پروتز دیگر است.

پروتز‌های هوشمند

در سرتاسر پروتز‌های هوشمند، سنسور‌های حساس تعبیه شده است که این سنسور‌ها حرکات پروتز را با کمک سیگنال‌های دریافتی از مغز کنترل می‌کنند، طبیعتاً قیمت پروتز زیر زانو هوشمند نسبت به دیگر پروتز‌هایی که نام بردیم بیشتر است.

هزینه و قیمت پروتز زیر زانو چقدر است؟

مسلماً قیمت پروتز زیر زانو در همه مراکز ارتوپد فنی، هزینه تقریباً ثابتی است زیرا قیمت پروتز زیر زانو هرساله توسط انجمن علمی ارتز و پروتز ایران تعیین می‌شود و تمامی مراکز ارتوپدی فنی موظف‌اند، طبق تعرفه‌های ثابتی فعالیت کنند و درصورتی‌که کلینیک ارتوپدی فنی کوشا را برای تهیه و ساخت پروتز زیر زانو انتخاب کردید، باید بدانید که تمامی قیمت‌هایی که در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهیم، قیمت‌های اعلام شده از سوی انجمن ارتز و پروتز ایران است و این قیمت‌ها تا زمان اعلام قیمت‌های جدید به هیچ عنوان افزایش نخواهند یافت.

هزینه و قیمت پروتز زیر زانو با توجه به هدفی که از تهیه پروتز دارید، متفاوت است زیرا پروتز‌ها معمولاً با توجه به نوع استفاده شما ساخته می‌شوند و از قطعات مختلفی در ساخت پروتز‌ها استفاده می‌شود تا شما عزیزان بتوانید یک پروتز راحت و مقاوم داشته باشید و به کمک آن بتوانید سایر فعالیت‌های خود را انجام دهید و این دو مورد روی قیمت پروتز زیر زانو تأثیر مستقیم دارد.

قیمت پروتز زیر زانو در مرکز ارتوپدی فنی کوشا با توجه به قطعات به کار برده شده حدوداً ۲۵ الی ۱۰۰ میلیون تومان می‌باشد، لزوماً مناسب بودن قیمت پروتز زیر زانو به معنی بی‌کیفیت بودن آن نیست و ما در مرکز ارتوپدی فنی کوشا با توجه به بودجه و نیاز شما بهترین و باکیفیت‌ترین پروتز را برای شما عزیزان می‌سازیم.

حتماً بخوانید: درمان خار پاشنه بدون جراحی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا