جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
قیمت زانوبند نگه دارنده زانو

قیمت زانوبند نگه دارنده زانو

بیشترین وزن بدن در ابتدا به زانو‌ها و سپس به نقاط دیگر پا وارد می‌شود بنابراین زانوها نقش بسیار مهمی در بدن ایفا می‌کنند در صورت آسیب به زانوها فرد در هنگام راه رفتن، نشستن و حتی خوابیدن احساس درد و ناتوانی خواهد کرد. افرادی که در این ناحیه احساس درد دارند یا به دلیل انحراف و دفورمیتی زانو هستند گاهی توسط پزشک توصیه می‌شود که از انواع زانوبند استفاده کنند که موضوع بحث ما در این مطلب، بریس یا زانوبند نگه‌دارنده زانو است که کاربردهای متفاوتی دارد و شما در ادامه با کاربرد، نحوه عملکرد و قیمت زانوبند نگه دارنده زانو و موارد دیگری به‌طور کامل آشنا می‌شوید.

کاربرد زانوبند نگه‌‌دارنده زانو

زانوبند نگه‌‌دارنده زانو را می‎توان پس از آسیب‌های فیزیکی مورداستفاده قرار داد، این زانوبند با ثابت نگه‌داشتن محل آسیب‌دیدگی از اعمال فشار در هنگام راه رفتن جلوگیری می‌کند و احتمال آسیب‌دیدگی بیشتر زانو را تا حد امکان کاهش می‌دهد، علاوه بر آن درد‌های ایجادشده در ناحیه آسیب دیده را نیز کاهش خواهد داد.

کاربرد دیگر زانوبند نگه دارنده زانو پس از جراحی‌های زانو است که همان‌طور پیش‌ازاین گفتیم زانوبند نگه دارنده، زانو را ثابت نگه می‌دارد و از تحرک آن جلوگیری می‌کند بنابراین پس از انجام جراحی‌های زانو برای کاهش تحرک عضو و تسریع بهبودی، زانوبند نگه‌دارنده زانو نقش مهمی را ایفا خواهد کرد.

معمولاً افرادی که دچار ناپایداری‌های زانو هستند و احتمال آسیب‌دیدگی زانو در این افراد بیشتر از سایر افراد است از زانوبندهای نگه دارنده استفاده می‌کنند تا احتمال هرگونه آسیب و دررفتگی در این افراد به حداقل ممکن برسد.

معمولاً ورزشکارانی که ورزش‌هایی ازجمله والیبال، بسکتبال، فوتبال، تنیس و… انجام می‌دهند در معرض ضربه و فشار‌های مداوم در قسمت زانو قرار دارند بنابراین استفاده از زانوبندهای نگه دارنده می‌تواند فشار و ضربه‌های واردشده را کمتر کند و از هرگونه شکستگی و آسیب‌دیدگی جلوگیری کند.

یکی دیگر از کاربرد زانوبند نگه‌دارنده در بیماری‌هایی است که آرتروز زانو دارند، بریس‌های نگه دارنده زانو امکان برخورد دو مفصل زانو را کاهش می‌دهند؛ درنتیجه میزان درد در افرادی که دچار آرتروز زانو هستند تا حد زیادی برطرف خواهد شد.

توجه داشته باشید که زانوبند نگه دارنده به‌هیچ‌عنوان سنگین نیست و مانع انجام فعالیت‌های روزمره شما نخواهد شد، شما عزیزان می‌توانید بدون نگرانی از ایجاد محدودیت از این بریس یا زانوبند با خیال راحت استفاده کنید.

نحوه عملکرد زانوبند نگه دارنده زانو

روش و نحوه عملکرد زانوبند نگه دارنده زانو به این صورت است که این بریس میزان برخورد و اصطکاک مفاصل زانو بر روی یکدیگر را کاهش می‌دهد در نتیجه میزان حرکت زانوها به حداقل ممکن می‌رسد و پایداری زانو نیز افزایش می‌یابد.

زمانی که حرکت و اصطکاک دو مفصل زانو کمتر شود، درد زانو نیز از بین می‌رود به همین دلیل هنگامی‌که زانوها در حالت پایدار و ثابت قرار داشته باشند؛ احتمال هرگونه آسیب و دررفتگی در زانوها وجود نخواهد داشت در نتیجه میزان ضربه و آسیب‌ها بسیار کمتر از زمانی است که فرد از زانوبند یا بریس نگه دارنده استفاده نمی‌کند. شما در ادامه با تهیه و قیمت زانو‌بند نگه‌ دارنده زانو بیشتر آشنا می‌شوید.

قیمت زانو‌بند نگه‌ دارنده زانو در کلینیک کوشا

هزینه و قیمت زانو‌بند نگه‌ دارنده زانو معمولاً در همه مراکز ارتوپدی میزان ثابتی است کلینیک ارتوپدی فنی کوشا نیز از این قاعده مستثنی نیست.

قیمت زانو‌بند نگه‌ دارنده زانو هر ساله با افزایش قیمت مواجه است که این امر به دلیل بالا رفتن نرخ مواد و متریالی است که برای ساخت زانوبند یا بریس استفاده می‌شود اما این افزایش قیمت ناچیز است تا شما عزیزان بتوانید بدون دغدغه مالی این محصول را تهیه و خرید کنید.

انجمن ارتز و پروتز ایران در سال ۱۴۰۲ قیمت زانوبند نگه دارنده زانو ارتوپدی را ۵۰۰ هزار تومان اعلام کرده است که قیمت زانوبند نگه دارنده زانو در کلینیک کوشا نیز با همین نرخ در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت البته همان‌طور که در بالا به آن اشاره کردیم احتمال افزایش قیمت ناچیزی وجود خواهد داشت.

زانوبند‌ نگه دارنده را از کجا تهیه کنیم؟

ما در کلینیک ارتوپدی فنی کوشا بهترین بریس را با مناسب‌ترین قیمت زانو‌بند نگه‌ دارنده زانو در اختیار شما قرار می‌دهیم. برای تهیه و خرید بریس یا زانوبند از شنبه تا چهارشنبه در ساعات کاری به کلینیک کوشا مراجعه کنید یا از ساعت نه صبح تا پنج عصر با شماره زیر تماس بگیرید:

تلفن تماس جهت نوبت دهی (داخلی دو)

۰۲۱-۸۸۶۰۹۹۱۴

آدرس ما:

تهران ونک خیابان ملاصدرا رو به روی بیمارستان بقیه‌الله پلاک ۱۹۳ طبقه ۵ واحد سیزده

ضمناً می‌توانید از طریق برگه درخواست نوبت و خدمات ، بدون مراجعه حضوری و تماس تلفنی درخواست خود را ثبت کنید و منتظر تماس ما باشید.

حتماً بخوانید: درمان خار پاشنه بدون جراحی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا