جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
درمان درد زانو با زانوبند

درمان درد زانو با زانوبند

افرادی که سن بالایی دارند، بیشتر از نوجوانان و جوانان از درد زانو شکایت می‌کنند. افراد بزرگسال ممکن است به دلایل مختلفی دچار درد زانو شوند این افراد مخصوصاً در پیاده‌روی‌ها به درد‌هایی دچار خواهند شد، این درد‌ها ممکن است خفیف یا شدید باشند. به‌طورکلی می‌توان گفت زانودرد یکی از عارضه‌هایی است که در بین همه افراد دیده می‌شود ولی در افراد سالمند شایع است. یکی از راه‌های مؤثر در تسکین و درمان درد زانو با زانوبند است در ادامه به نحوه کارکرد و فواید زانوبند‌ می‌پردازیم.

زانودرد

زانودرد احساس درد خفیف تا شدید در ناحیه زانو است که با انجام فعالیت‌هایی همانند راه رفتن و پیاده‌روی تشدید می‌شود و احساس درد در زانو به علت‌های متفاوتی همچون بیماری آرتروز یا آسیب‌های فیزیکی همانند شکستگی‌ها ویا انحرافات زانو از قبیل زانو‌ی‌ پرانتزی و ضربدری، نقرس و… ایجاد می‌شود.

زانودرد می‌تواند موقتی یا دائمی باشد؛ زانودردهای موقتی، دوره‌ای ایجاد می‌شوند و ممکن است فرد مدتی دچار درد زانو شود و مدتی بعد این درد از بین برود معمولاً در آسیب‌هایی مانند شکستگی زانودرد‌های ایجادشده، موقتی هستند.

زانودرد دائمی به علت‌ آرتروز و ساییدگی مفاصل زانو ایجاد می‌شود که این درد تا زمان برطرف نشدن مشکل و عارضه ادامه‌دار خواهد بود از این زانودرد‌ها با عنوان زانودرد‌های دائمی نام‌برده می‌شود که برای تسکین و درمان درد زانو از زانوبند استفاده می‌کنیم.

روش‌های کاهش درد زانو

روش‌های زیادی برای کاهش درد زانو وجود دارد و اگر درد زانو شما به علت آسیب و شکستگی‌ها ایجادشده باشد با استراحت و بهبودی شکستگی، زانودرد نیز درمان خواهد شد و درصورتی‌که در اثر بارداری یا اضافه وزن به زانودرد، مبتلا شده‌اید؛ پس از کاهش وزن و زایمان و برداشته شدن فشار‌های اضافی از روی زانو‌ها، زانودرد شما برطرف خواهد شد.

حتی ممکن است زانو درد براثر انحرافات زانو همانند زانوی ضربدری یا زانوی پرانتزی دچار زانودرد شده باشید که این درد پس از قرار گرفتن در راستای صحیح اصلاحی و درمان انحرافات با استفاده از زانوبند‌های مخصوص از بین خواهد رفت، در صورت ایجاد عفونت در زانو‌ها و ایجاد درد باید به دنبال رفع عفونت باشید و پس از بین رفتن عفونت درد زانو نیز از بین خواهد رفت.

درصورتی‌که در اثر ضعف عضلانی دچار زانودرد شده‌اید، با کمک تمرینات تقویت‌کننده عضلات می‌توانید درد زانو را تا حد زیادی از بین ببرید و در مواردی که ساییدگی مفصل زانو و تخریب آن باعث ایجاد زانودرد شده باشد.

یکی از روش‌های مناسب برای رفع زانودرد انجام جراحی و تعویض مفصل زانو است و در مواردی که زانودرد به علت صافی کف پا و تغییر خط وزن بدن اتفاق بیفتد با استفاده از یک کفش و کفی طبی مناسب می‌توانیم درد را از بین ببریم.

در صورت استفاده از کفش نامناسب برای پیاده‌روی و انجام فعالیت‌های روزانه باعث می‌شود که همراه با احساس درد باشد، شما می‌توانید کفش مناسب خود را از مراکز ارتوپدی فنی مثل کلینیک ما تهیه کنید و یک پیاده روی بدون درد را تجربه کنید.

حتماً بخوانید: همه چیز درباره پروتزهای دست

انواع زانوبند

زانوبند‌ها به چند دسته تقسیم می‌شوند و انواع زانوبند شامل زانوبند‌های اصلاحی، زانوبند‌های نگه‌دارنده و زانوبند‌های کاهش‌دهنده درد هستند.

زانوبند‌های اصلاحی

این زانوبند‌ها برای اصلاح انحرافاتی چون زانوی ضربدری یا زانوی پرانتزی کاربرد دارند که در بالا هم به آن اشاره کرده بودیم که جدا از کمک به اصلاح انحراف در کاهش درد آن‌ها هم کاربرد دارند.

زانوبند‌های نگه‌دارنده

زانوبند‌های نگه‌دارنده، نگه‌دارنده‌های زانوئی هستند که در مواردی مانند شکستگی‌ها و پس از جراحی کاربرد دارند. این نوع زانوبندها، مفاصل زانو را حمایت می‌کنند و از حرکت زانو و ایجاد درد و همچنین گسترش شکستگی‌ها جلوگیری می‌کنند.

زانوبند‌های کاهش‌دهنده درد

این زانوبندها در افرادی که به علت کهولت سن دچار بیماری مثل آرتروز زانو شده‌اند، کاربرد بیشتری دارند. زانوبند‌های کاهش‌دهنده درد نیز کاربردی مشابه زانوبند‌های نگه‌دارنده دارند و مفاصل زانو را حمایت می‌کنند و از تشدید آرتروز و درد جلوگیری می‌کنند.

زانوبند‌ها را از کجا تهیه کنیم؟

برای تهیه زانوبند‌ها بهتر است به مراکز ارتوپدی فنی مراجعه کنید برای مثال شما می‌توانید در مرکز ارتوپدی فنی کوشا، زانوبند موردنیاز خود را با هزینه مناسب و طبق تعرفه دریافت کنید و درد‌های ایجادشده در مفصل زانو را از بین ببرید.

این زانوبند‌ها کاملاً مناسب با ساختار پا ساخته می‌شوند و در صورتی که از آن‌ها استفاده کنید، می‌توانید درد‌های ایجادشده در زانو‌ها را از بین ببرید. البته توجه داشته باشید که ممکن است علت ایجاد زانودرد وجود برخی مشکلات مانند انحراف زانو باشد که باید انحراف ایجاد شده را اصلاح کنیم تا درد ایجادشده نیز از بین برود.

شما عزیزان می‌توانید برای سفارش و تهیه انواع زانوبند یا بریس در ساعات کاری به کلینیک مراجعه کنید یا از طریق برگه درخواست نوبت و خدمات، بدون مراجعه حضوری و تماس تلفنی درخواست خود را ثبت کنید و منتظر تماس ما باشید.

شماره تماس برای دریافت نوبت (داخلی دو) :

۰۲۱-۸۸۶۰۹۹۱۴

آدرس ما:

تهران ونک خیابان ملاصدرا رو به روی بیمارستان بقیه‌الله پلاک ۱۹۳ طبقه ۵ واحد سیزده

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا