جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
قیمت بریس ستون فقرات

قیمت بریس ستون فقرات

انحرافات ستون فقرات انحرافاتی هستند که در ستون مهره‌های کمر ایجاد می‌شوند و شکل ظاهری ستون فقرات را تحت تأثیر قرار می‌دهند. این انحرافات ممکن است در دوران جنینی یا در دوران بلوغ و نوجوانی ایجاد شوند و به‌صورت خفیف تا شدید دسته‌بندی می‌شوند، بریس ستون فقرات یکی از تجهیزات پزشکی است که به صورت اختصاصی برای هر فرد ساخته می‌شود و به درمان فرد کمک می‌کند که قیمت بریس ستون فقرات بسته به نوع استفاده و درمان انحراف متفاوت است که در ادامه با جزئیات آن آشنا می‌شوید.

انواع انحراف ستون فقرات

به طور کلی انحراف ستون فقرات یا انحرافات مهره‌های کمر به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند که شامل اسکولیوز و کیفوز هستند و هر کدام از این انحرافات، شکل ظاهری ستون فقرات را به شکل متفاوتی تغییر می‌دهند.

با توجه به تغییر شکل ستون فقرات هر فرد می‌توان متوجه شد که چه نوع انحرافی او را درگیر کرده است و برای او باید از کدامیک از کمربند یا بریس اصلاحی ستون فقرات استفاده کرد. در ادامه به طور کامل هم به اسکولیوز و هم به کیفوز خواهیم پرداخت و همچنین شما قیمت بریس ستون فقرات و کمر برای هر یک از این انحرافات ستون فقرات را متوجه می‌شوید.

بیماری اسکولیوز یا کژپشتی

بیماری اسکولیوز یا کژپشتی نوعی از انحراف است که به علت‌های مختلفی ایجاد می‌شود، انحراف ستون فقرات باعث کج شدن انحنای مهره‌های کمر می‌شود؛ اسکولیوز با معاینات بالینی و مشاهده عوارضی که ایجاد می‌کند به راحتی قابل تشخیص است.

اگرچه برای تشخیص قطعی و تشخیص میزان انحراف اسکولیوز از عکس‌های رادیولوژی استفاده می‌شود اما در مراحل اولیه تشخیص آن به وسیله معاینات بالینی امکان پذیر است.

در ادامه به انواع انحراف اسکولیوز و عوارضی که به دنبال دارد، می‌پردازیم و همچنین شما پی می‌برید که برای درمان این نوع انحراف باید از چه نوعی کمربندی استفاده کرد و قیمت بریس ستون فقرات برای درمان اسکولیوز چقدر است؟

انواع انحراف اسکولیوز

همان‌طور که گفته شد در ایجاد اسکولیوز عوامل متفاوتی دخیل هستند، اسکولیوز ممکن است مادرزادی باشد یا به علت اتفاقاتی که در دوران نوجوانی مثل نشستن‌های یک طرفه، حمل کوله‌پشتی با یک شانه و… به مرور زمان ایجاد شود. انواع انحراف اسکولیوز در سه دسته اسکولیوز مادرزادی، اسکولیوز ایدیوپاتیک یا اکتسابی، اسکولیوز ضعف عضلانی قرار خواهند گرفت.

اگر می‌خواهید با کمربندهای اصلاحی که برای کنترل و درمان انحراف ستون فقرات استفاده می‌شود، آشنا شوید از قسمت خدمات کلینیک وارد برگه بریس‌های اصلاحی ستون فقرات شوید، در این مطلب در مورد انواع بریس‌های اصلاحی نظیر بریس میلواکی، بریس بوستون و… توضیح داده‌ایم.

انواع کیفوز یا قوز کمر

انحراف کیفوز یا قوز کمر، نوع دیگری از انحرافات ستون فقرات است که می‌تواند علاوه بر ستون فقرات مهره‌های گردنی را نیز درگیر کند. مانند اسکولیوز در ایجاد کیفوز عوامل مختلفی نقش دارند این انحراف می‌تواند کیفوز مادرزادی یا کیفوز ایدیوپاتیک باشد.

برای درمان این نوع انحراف از بریس‌های مخصوصی استفاده می‌شود که قسمت گردن را هم پوشش می‌دهد و توجه داشته باشید که قیمت بریس ستون فقرات برای کیفور بیشتر از قیمت بریس ستون فقرات برای اسکولیوز است.

کیفوز مادرزادی

کیفوز مادرزادی در زمان جنینی و به دلیل تشکیل نشدن یک یا چندین مهره کمری ایجاد می‌شود، تشخیص این انحراف هنگامی‌که جنین متولد می‌شود؛ معمولاً سخت‌تر از تشخیص اسکولیوز است اما با رشد کودک تشخیص آن راحت‌تر خواهد شد.

هرچند که هیچ‌گاه بدون مراجعه به متخصص مربوطه، نمی‌توانید متوجه وجود یا عدم وجود انحرافات ستون فقرات شوید اما با مشاهده هرگونه انحراف غیرطبیعی در ستون فقرات باید برای انجام معاینات لازم اقدام کنید

هزینه و قیمت بریس ستون فقرات

همه‌ی بریس‌های اصلاحی ستون فقرات در کلینیک کوشا دارای تعرفه‌هایی هستند که وزارت بهداشت و درمان اعلام می‌کند، عاملی که موجب می‌شود هزینه و قیمت بریس‌ ستون فقرات افزایش یابد؛ این است که چه فاکتور‌هایی به بریس‌ها افزوده شود و طبیعی است که قیمت بریس ستون فقرات نیز با توجه به فاکتور‌های اضافه شده افزایش می‌یابد.

شما لازم است برای درمان انحراف کیفوز و اسکولیوز به وسیله یک متخصص، نوع انحراف شما یا فرزندتان تشخیص داده شود تا بتوان بهترین نوع کمربند اصلاحی برای درمان و کنترل انحراف ستون فقرات ساخته شود. شما می‌توانید برای اطلاع از هزینه و قیمت بریس‌ ستون فقرات در ساعات کاری با کلینیک تماس بگیرید.

تلفن نوبت دهی:

021-88609914 / داخلی دو

آدرس ما : تهران ونک خیابان ملاصدرا رو به روی بیمارستان بقیه‌الله پلاک 193 طبقه 5 واحد سیزده

ضمناً می‌توانید از طریق برگه درخواست نوبت و خدمات ، بدون مراجعه حضوری و تماس تلفنی درخواست خود را ثبت کنید و منتظر تماس ما باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا