قیمت بریس ستون فقرات

قیمت بریس ستون فقرات

انحرافات ستون فقرات انحرافاتی هستند که در ستون مهره‌های کمر ایجاد می‌شوند و شکل ظاهری ستون فقرات را تحت تأثیر قرار می‌دهند. این انحرافات ممکن است در دوران جنینی یا در دوران بلوغ و نوجوانی ایجاد شوند و به‌صورت خفیف تا شدید دسته‌بندی می‌شوند، بریس ستون فقرات یکی از تجهیزات پزشکی است که به صورت اختصاصی برای هر فرد ساخته می‌شود و به درمان فرد کمک می‌کند که قیمت بریس ستون فقرات بسته به نوع استفاده و درمان انحراف متفاوت است که در ادامه با جزئیات آن آشنا می‌شوید.

انواع انحرافات ستون فقرات

به طور کلی انحرافات ستون فقرات یا انحرافات مهره‌های کمر به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند که شامل اسکولیوز و کایفوز هستند و هر کدام از این انحرافات، شکل ظاهری ستون فقرات را به شکل متفاوتی تغییر می‌دهند، با توجه به تغییر شکل ستون فقرات هر فرد می‌توان متوجه شد که چه نوع انحرافی او را درگیر کرده است.

اسکولیوز یا انحراف ستون فقرات

اسکولیوز نوعی از انحراف است که به علت‌های متفاوتی ایجاد می‌شود، انحراف ستون فقرات باعث کج شدن انحنای مهره‌های کمر می‌شود؛ اسکولیوز با معاینات بالینی و مشاهده عوارضی که ایجاد می‌کند به راحتی قابل تشخیص است.

اگرچه برای تشخیص قطعی و تشخیص میزان انحراف از عکس‌های رادیولوژی استفاده می‌شود اما در مراحل اولیه تشخیص آن به وسیله معاینات بالینی امکان پذیر است در ادامه به انواع اسکولیوز و عوارضی که به دنبال دارد می‌پردازیم و همچنین شما متوجه می‌شوید برای درمان این نوع انحراف باید از چه نوعی از بریس ستون فقرات استفاده کرد.

کایفوز یا قوز کمر

انحراف کایفوز یا قوز کمر، نوعی از انحرافات ستون فقرات است که می‌تواند علاوه بر ستون فقرات مهره‌های گردنی را نیز درگیر کند، در ایجاد کایفوز عوامل مختلفی نقش دارند این انحراف می‌تواند مادرزادی یا ایدیوپاتیک باشد برای درمان این نوع انحراف از بریس مخصوصی استفاده می‌شود که قسمت گردن را هم پوشش می‌دهد.

توجه داشته باشید که قیمت بریس ستون فقرات برای کایفور بیشتر از قیمت بریس ستون فقرات برای اسکولیوز است.

کایفوز مادرزادی

این نوع کایفوز در زمان جنینی و به دلیل تشکیل نشدن یک یا چندین مهره کمری ایجاد می‌شود، تشخیص این انحراف هنگامی‌که جنین متولد می‌شود معمولاً سخت‌تر از تشخیص اسکولیوز است اما با رشد کودک تشخیص آن راحت‌تر خواهد شد.

هرچند که هیچ‌گاه بدون مراجعه به متخصص مربوطه نمی‌توانید متوجه وجود یا عدم وجود انحرافات ستون فقرات شوید اما با مشاهده هرگونه انحراف غیرطبیعی در ستون فقرات می‌توانید برای انجام معاینات لازم اقدام کنید.

کایفوز ایدیوپاتیک

نوع نشستن و ایستادن در ایجاد انحرافات ستون فقرات نقش بسیار مهمی دارد، هنگامی‌که کودکان برای مدت زمان طولانی ستون فقرات و گردن خود را خم نگه می‌دارند، انحنای صحیح مهره‌ها از بین خواهد رفت و کمر دچار انحرافات غیر طبیعی خواهد شد که با دقت به نوع نشستن و ایستادن کودک می‌توانید غیر طبیعی بودن ستون فقرات کودک را تشخیص دهید.

هرچند انجام معاینات بالینی در مراکز ارتوپدی فنی برای تشخیص قطعی این عارضه الزامی است اما اولین قدم برای مراجعه به متخصص مربوطه این است که والدین غیر طبیعی بودن انحنای مهره‌های کمری را تشخیص دهند، کایفوز ایدیوپاتیک همانند اسکولیوز ایدیوپاتیک در زمان بلوغ و پس از جهش رشد به حداکثر ممکن خواهد رسید و درمان آن نیز باید در زمان مناسب یعنی قبل از بسته شدن صفحات رشد انجام شود.

کایفوز عصبی عضلانی

این نوع کایفوز که آن را با نام کایفوز عصبی عضلانی می‌شناسند به علت تأثیر یک عامل بر روی سیستم عصبی عضلانی ایجاد می‌شود مثل علائمی همانند مرگ مغزی، آسیب نخاعی و…

کایفوز در بزرگسالان

کایفوز یا قوز کمری که پس از سن نوزده سالگی ایجاد می‌شود به علت ضعف عضلانی ناشی از افزایش سن است، هنگامی که سن افراد افزایش می‌یابد عضلات نیز ضعیف می‌شوند و به دنبال آن کایفوز نیز ایجاد خواهد شد.

قیمت بریس اصلاحی ستون فقرات

همه‌ی بریس‌های اصلاحی ستون فقرات در کلینیک کوشا دارای تعرفه‌هایی هستند که وزارت بهداشت و درمان اعلام می‌کند، عاملی که موجب می‌شود قیمت بریس‌ ستون فقرات افزایش یابد، این است که چه فاکتور‌هایی به بریس‌ها افزوده شود و مشخص است که هزینه بریس نیز با توجه به فاکتور‌های اضافه شده افزایش می‌یابد.

شما بهتراست به وسیله یک متخصص نوع انحراف را تشخیص بدهید تا بتوانید بهترین نوع بریس اصلاحی را برای درمان و اصلاح ستون فقرات ساخته شود. شما می‌توانید برای اطلاع از هزینه و قیمت بریس‌ ستون فقرات در ساعات کاری با کلینیک تماس بگیرید.

آدرس: تهران خیابان ملاصدرا رو به روی بیمارستان بقیه الله پلاک صد و نود و سه طبقه پنج واحد سیزده / ۸۸۶۰۹۹۱۴-۰۲۱

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *