جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
درمان میخچه

درمان میخچه

میخچه یا پینه پا یک ضایعه پوستی است که در اثر فشار‌های مداوم به نقاط مختلفی از کف پا ایجاد خواهد شد، میخچه معمولاً دردناک نیست اما به علت سخت شدن پوست ممکن است در پیاده‌روی‌های طولانی و اعمال فشار‌ فرد را با مشکلاتی همراه کند. درمان میخچه با روش‌های متفاوتی انجام می‌شود یکی از این روش‌ها، درمان میخچه و پینه پا با کفی طبی است در ادامه به روش‌های درمان پینه پا می‌پردازیم.

روش درمان میخچه و پینه پا

همان‌طور که گفتیم روش درمان میخچه و پینه پا به نوع آن بستگی دارد و درمانگر با توجه به نوع آن روش‌های درمانی متفاوتی را در پیش خواهد گرفت.

مثلاً دریکی از روش‌های درمان میخچه، درمانگر به کمک تیغ جراحی پوست‌های سخت شده ناحیه موردنظر را جدا می‌کند این روش معمولاً درد و خونریزی مختصری داشته باشد اما میخچه را کاملاً از بین خواهد برد.

روش دیگری که در درمان میخچه کاربرد دارد از بین بردن فشار‌ها و اصطکاک در ناحیه‌ای است که مستعد ایجاد میخچه می‌باشد پس از برداشتن فشار و جلوگیری از اصطکاک میخچه شروع به بهبودی خواهد کرد و نسبت به قبل کوچک‌تر خواهد شد که برای از بین بردن فشار‌ها استفاده از کفی ارتوپدی گزینه بسیار مناسبی است.

سومین روش درمان میخچه و پینه پا مصرف داروهایی است که حاوی اسید سالسیلیک باشند که باید توسط پزشک متخصص شود چون اگر شما مبتلا به دیابت یا مشکلات گردش خون باشید نباید از این محلول استفاده کنید زیرا ممکن است پس از استفاده و از بین رفتن میخچه پوست بهبود پیدا نکند و باعث مشکل دیگری برای شما بشود.

ما به شما برای درمان میخچه و پینه پا، استفاده از کفی طبی یا ارتوپدی را پیشنهاد می‌کنیم چون جدا از درمان این عارضه، کاربرد و مزایای بسیار زیادی دیگری هم دارد که به شما پیشنهاد می‌کنیم برگه کفش و کفی طبی را مطالعه کنید و بعد از خواندن این مطلب شما هم مثل بسیاری از افراد این روش درمانی را انتخاب می‌کنید.

میخچه و پینه پا

درمان میخچه به کمک کفی طبی

کفی طبی یا ارتوپدی، یکی از روش‌هایی است که برای راحتی بیشتر پا و جلوگیری از سایش و آسیب‌دیدگی پاها مورداستفاده قرار می‌گیرد. استفاده از کفی طبی در افرادی که روزانه فعالیت‌های زیادی را انجام می‌دهند و از پاهای خود بیشتر از سایر افراد استفاده می‌کنند، بسیار پرطرفدار است.

کفی طبی مناسب با کف پای هر فرد و با توجه به نحوه توزیع فشار و نحوه وزن گذاری ساخته می‌شود درنتیجه در استفاده از آن هیچ‌گونه محدودیتی وجود نخواهد داشت. یکی از موارد استفاده کفی طبی در افرادی است که دچار میخچه شده‌اند، این افراد با استفاده از کفی طبی فشار‌های وارده را از نقاطی که دچار میخچه شده‌اند، برمی‌دارد و همچنین احتمال سایش این نقاط با سایر نقاط دیگر را کاهش می‌دهد در نتیجه میخچه و پینه پا بدون هیچ‌گونه آسیب و فشاری می‌تواند کوچک‌تر شود و در نتیجه بهبود پیداکند.

کفی همچنین وزن را در نقاط دیگر کف پا به‌صورت مساوی توزیع می‌کند و از ایجاد عارضه‌هایی همانند میخچه جلوگیری می‌کند بنابراین کفی هم به‌منظور درمان و هم برای کنترل میخچه مورداستفاده قرار می‌گیرد که این مورد بسیار مهم است چون باعث می‌شود در آینده پینه پای دیگری باز تشکیل نشود.

نحوه تشخیص میخچه

برای تشخیص میخچه و پینه پا بهتر است که بدون خوددرمانی و مصرف خودسرانه پماد و یا کرم‌ها به یک فرد که در این زمینه تخصص دارد، مراجعه کنید.

فرد متخصص پس از مشاهده قسمت‌هایی که در آن‌ها دچار درد و یا میخچه هستید، روش‌های درمانی متفاوتی را در پیش خواهد گرفت، همینطور ممکن است درمانگر از عکس‌های رادیولوژی و اسکن‌ کف پا برای تشخیص بهتر و مشخص کردن نقاطی که میخچه در آن‌ها تشکیل‌شده است، استفاده کند تا بتواند برای درمان میخچه با کفی طبی، مؤثرترین کفی را برای فرد بسازد.

پس از این‌که نقاطی که در آن میخچه و پینه پا شکل گرفته است، مشخص شد؛ احتمال دارد درمانگر سؤالاتی نظیر سابقه پوشیدن کفش‌های نامناسب یا میزان انجام فعالیت با این‌گونه کفش‌ها را از فرد بپرسد و پس از پایان این مراحل نوبت به مشخص کردن نحوه درمان میخچه خواهد رسید.

لازم است بدانید که روش درمان میخچه به عواملی ازجمله نوع میخچه و ناحیه‌ای که دچار میخچه شده است، بستگی دارد.

قیمت کفی مخصوص میخچه

قیمت کفی مخصوص میخچه و پینه پا در کلینیک ارتوپدی فنی کوشا، ۶۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومان است که با این مبلغ که از طرف مرکز ارتز و پروتز ایران تعیین گردیده در اختیار شما عزیزان قرار داده می‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا