جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی

درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی

درمان انحرافات زانو مثل درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی ، تنها قبل از بلوغ اسکلتی به بهترین نحو ممکن انجام می‌شود، البته بهتر است بدانید که اصلاح زانوی پرانتزی به روشی غیر از جراحی بعد از بلوغ اسکلتی و بسته شدن صفحات رشد نیز امکان‌پذیر است اما بهتر است زمانی که فرد در زمان رشد اسکلتی قرار دارد نسبت به اصلاح و درمان انحراف خود اقدام لازم را انجام دهد.

درمان زانوی پرانتزی با استفاده از بریس یا زانوبند‌

زمانی درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی را که با استفاده از بریس یا زانوبند صورت می‌گیرد‌ به افراد توصیه می‌کنیم که انحراف متوسط و شدید باشد، بریس یا زانوبند اصلاحی یک وسیله کمکی است که پا را در راستای صحیح خود قرار می‌دهد و با قرار دادن پا در حالت اصلاحی به‌تدریج باعث اصلاح انحراف و دفورمیتی‌ خواهد شد.

بریس‌های اصلاحی زانو با توجه به محل و شدت انحراف، پدگذاری می‌شوند بنابراین نمی‌توانیم بدون مراجعه حضوری بیمار بریس یا زانوبند‌ مخصوص شخص را بسازیم و باید بدانید میانگین زمان استفاده از بریس یک‌سال و نیم تا دوسال به طول می‌انجامد.

زانوبند یا بریس در افرادی که فرایند ساییدگی مفصل در مفاصل زانوی آن‌ها شروع نشده باشد به صورت شبانه مورد استفاده قرار می‌گیرد اما در افرادی که دچار ساییدگی مفصل هستند یا فرایند ساییدگی مفصل در مفاصل زانو‌ی‌ آن‌ها شروع شده باشد روزانه و در حین فعالیت نیز باید از زانوبند‌ استفاده کنند.

نکته قابل‌توجه این است که در زمان استفاده از زانوبند‌ باید ورزش‌های اصلاحی که در اختیار شما قرار می‌دهیم را به‌صورت روزانه انجام دهید تا در پایان دوره درمان احتمال بازگشت انحراف به حداقل‌ترین حالت ممکن برسد، معمولاً افرادی که فقط از زانوبند‌ استفاده می‌کنند و ورزش‌های اصلاحی را انجام نمی‌دهند کمتر از افرادی که در کنار استفاده از زانوبند، ورزش‌های اصلاح‌کننده را انجام می‌دهند به نتیجه مطلوب و دلخواه خواهند رسید.

درمان زانوی پرانتزی با کمک کفش و کفی طبی

درمان زانوی پرانتزی با کمک کفش و کفی طبی را زمانی آغاز می‌کنیم که انحراف خفیف و متوسط باشد، کفی طبی نیز همانند بریس، به زانو‌ها کمک می‌کند در حالت اصلاحی و صحیح خود قرار بگیرند و به‌این‌ترتیب با پایان دوره درمان که میانگین یک سال و نیم تا دو سال زمان ‌می‌برد، زانو‌ها اصلاح می‌شوند.

بعدازآن ساخت کفش و کفی طبی با حضور فرد در کلینیک آغاز می‌شود، به‌این‌ترتیب پس از گرفتن اسکن از کف پا، نقاط پرفشار را شناسایی می‌کنیم و با کمک کفی ارتوپدی، فشار را از قسمت‌های مشخص‌شده برمی‌داریم تا علاوه بر اصلاح زانو‌ها، درد‌های ایجادشده در کف پا را نیز از بین ببریم، کفی و کفش طبی ساخته‌شده در مرکز ارتوپدی فنی کوشا باید میانگین ۸ ساعت در حین انجام فعالیت مورداستفاده قرار بگیرد.

نحوه تشخیص زانوی پرانتزی

برای تشخیص زانوی پرانتزی لازم است قبل از هرگونه اقدام به خوددرمانی، به فرد متخصص و دارای مهارت مراجعه نمایید، کلینیک کوشا با کمک افراد متخصص و ماهر درزمینهٔ درمان بدون جراحی انحرافات اسکلتی در خدمت شما عزیزان خواهد بود و ما با بیش از ده سال تجربه موفق در این حوزه در کنار شما هستیم.

پس از مراجعه به کلینیک با مشاهده علائم و نحوه راه رفتن و اندازه‌گیری فاصله بین زانو‌ها به تشخیص قطعی زانوی پرانتزی می‌پردازیم و میزان انحراف را از خفیف تا شدید مشخص می‌کنیم و پس‌ازاینکه میزان انحراف را تشخیص دادیم، نحوه درمان را نیز انتخاب خواهیم کرد.

به همین منظور اگر انحراف خفیف باشد انجام ورزش‌های اصلاحی زانوی پرانتزی را پیشنهاد می‌کنیم و برای اصلاح انحرافات متوسط استفاده از کفش و کفی طبی گزینه مناسبی است و انحرافات شدید لازم است به کمک بریس و زانوبند درمان ‌شوند. انحرافاتی که در دسته انحرافات بسیار شدید قرار دارند، انجام جراحی گزینه بهتری برای درمان زانوی پرانتزی است‌.

سخن پایانی

کلینیک ارتوپدی فنی کوشا یک مرکز تخصصی ارتوپدی فنی در تهران است که با استفاده از متخصصان مجرب درزمینهٔ درمان و اصلاح انحرافات اسکلتی به شما عزیزان خدمت‌رسانی می‌کند، برای اطلاعات بیشتر در ساعات کاری با کلینیک تماس بگیرید:

021-88609914

تهران ونک خیابان ملاصدرا رو به روی بیمارستان بقیه‌الله پلاک 193 طبقه پنج واحد سیزده

ضمناً می‌توانید از طریق برگه درخواست نوبت و خدمات ، بدون مراجعه حضوری و تماس تلفنی درخواست خود را ثبت کنید و منتظر تماس ما باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا