جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
انواع پروتز دست

انواع پروتز دست

به‌طورکلی انواع پروتز دست یا دست مصنوعی در گروه‌هایی شامل: پروتزهای مکانیکی، پروتزهای زیبایی، پروتزهای مایو الکتریک پروتز‌های بیونیک و پروتز‌های هیبریدی دسته‌بندی می‌شوند و شما در این مطلب با تفاوت انواع پروتز دست و قیمت و... آن آشنا خواهید شد.

پروتز‌های دست

پروتز‌های دست وسایلی هستند که می‌توانند بخشی از کارایی عضوی را که از دست داده‌اید را جبران کنند. پروتز‌های دست می‌توانند جنبه زیبایی داشته باشند و یا به نحوی ساخته شوند که بتوانند برخی از فعالیت‌ها را انجام دهند تا شما نبودن این عضو از بدن را کمتر از قبل احساس کنید.

هرکدام از پروتز‌های دست به علت‌های متفاوتی ساخته می‌شوند، بعضی از پروتز‌ها فقط جنبه زیبایی دارند و هیچ کارایی دیگری ندارند و حتی نمی‌توانید به کمک آن‌ها فعالیتی را انجام داد، بعضی از پروتز‌ها جنبه زیبایی ندارند و برای کمک کردن به انجام فعالیت‌های روزانه ساخته می‌شوند مثل پروتزهای مکانیکی و پروتزهای مایو الکتریک.

پروتز‌های دست کمک بسیار زیادی به حفظ اعتمادبه‌نفس افراد می‌کنند هرچند که هیچ‌گاه نمی‌توانید تمامی فعالیت‌هایی را که با دستانتان انجام می‌دادید را انجام دهید اما پروتزها می‌توانند بسیار کمک‌کننده باشند.

پروتز‌های زیبایی دست

یکی از انواع پروتز دست ؛ پروتز‌های زیبایی دست هستند که جنبه زیبایی دارند و به افزایش اعتماد به نفس افرادی که دچار نقص عضو هستند کمک زیادی می‌کند. پروتز‌های زیبایی دست قابل حرکت دادن نیستند و در واقع می‌توان گفت که هیچ کار و یا فعالیتی را نمی‌توان به کمک آن‌ها انجام داد و جنبه زیبایی دارند و مناسب سطوح قطع عضو پایین می‌باشند.

پروتز‌های مکانیکی دست

معمولاً افرادی که دچار قطع عضو از ناحیه مچ دست و بالاتر می‌شوند از پروتز‌های مکانیکی دست استفاده می‌کنند، پروتز مکانیکی این قابلیت را به فرد می‌دهد که بتواند مچ دست و کف دست خود را به حرکت درآورد. پروتز‌های مکانیکی به کمک دست مقابل حرکت می‌کنند به این منظور یک کمربند دارای سنسور به شانه سمت مقابل وصل می‌شود تا با حرکت عضو مقابل، حرکات پروتز نیز کنترل شود و استفاده از پروتز‌های مکانیکی به مراتب ساده‌تر از پروتز‌های مایو الکتریک است.

پروتز‌های مایو الکتریک یا هوشمند دست

پروتز‌های مایو الکتریک یا هوشمند دست برخلاف پروتز‌های زیبایی قابل حرکت دادن هستند، پروتز‌های مایو الکتریک از طریق دستورات مغز به ماهیچه‌ها و انقباض و انبساط ماهیچه‌ها حرکت می‌کند، برای به حرکت درآوردن پروتز باید بین حرکت یک ماهیچه مشخص از بدن و حرکت پروتز ارتباط برقرار کنیم.

قیمت پروتز‌های دست

قیمت پروتز‌های دست بسیار متفاوت است مثلاً در پروتز‌های زیبایی قیمت نهایی بستگی به ناحیه قطع شده دارد، به‌عنوان‌مثال عضوی که از مچ قطع‌شده باشد با عضوی که دارای نقص از ناحیه انگشتان است تفاوت قیمتی زیادی دارد، یا در پروتز‌های هوشمند باید قبل از هر چیزی مشخص کنیم که در هریک از قطع عضو‌ها چه نوع پروتزی برای فرد مناسب‌تر است، قبل از انجام معاینات لازم نمی‌توانیم قیمت نهایی را مشخص کنیم.

مناسب‌ترین پروتز دست کدام است؟

اگر به دنبال انتخاب مناسب‌ترین پروتز دست هستید باید حتماً با یک متخصص در این زمینه مشورت داشته باشید با مراجعه به کلینیک ارتوپدی فنی کوشا و انجام معاینه می‌توانیم با توجه به اندام باقی مانده و ناحیه قطع عضو مناسب‌ترین پروتز را به شما عزیزان معرفی کنیم.

توجه داشته باشید که لزوماً گران‌ترین انواع پروتز دست به معنی بهترین بودن آن پروتز نیست بلکه گاهی یک پروتز با قیمت مناسب نیز می‌تواند تمامی نیاز‌های فرد را برطرف کند و حتی بهتر از پروتز‌های گران ‌قیمت عمل کند، بنابراین همواره مشورت کردن با یک شخص ماهر در زمینه ساخت انواع پروتز دست در انتخاب یک پروتز مناسب الزامی است.

سخن پایانی

متخصصان ماهر در زمینه ساخت انواع پروتز دست در کلینیک کوشا به شما عزیزان کمک می‌کنند تا بتوانید از سردرگمی نجات پیداکرده و یک پروتز مناسب را با توجه به بودجه خود انتخاب کنید و به کمک پروتز بتوانید به انجام فعالیت‌های خود بپردازید، برای انتخاب و سفارش ساخت پروتز به کلینیک مراجعه کنید. همچنین شما می‌توانید از برگه پروتزهای پا اصلاعاتی در رابطه با پای مصنوعی به دست بیاورید.

قبل از مراجعه به کلینیک برای وقت دهی در ساعات کاری با کلینیک تماس بگیرید

021-88609914 / داخلی دو

تهران ونک خیابان ملاصدرا رو به روی بیمارستان بقیه‌الله پلاک 193 طبقه 5 واحد سیزده

ضمناً می‌توانید از طریق برگه درخواست نوبت و خدمات ، بدون مراجعه حضوری و تماس تلفنی درخواست خود را ثبت کنید و منتظر تماس ما باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا