جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
کمربند طبی برای قوز

کمربند طبی برای قوز

یکی از ارتز‌هایی که برای درمان قوز مورداستفاده قرار می‌گیرد، بریس یا کمربند طبی است که با نام کمربند یا بریس میلواکی نیز شناخته می‌شود. این نوع بریس کاربرد‌های زیادی دارد و علاوه بر اینکه یک کمربند طبی برای قوز کمر است، برای درمان انحرافات دیگری نظیر اسکولیوز نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما در این مطلب با مزایا و معایب کمربند طبی و موارد دیگری آشنا خواهید شد.

موارد استفاده از کمربند طبی

کمربند طبی در انحرافاتی نظیر قوز کمر (کیفوز) و اسکولیوز کاربرد دارد و ما در کلینیک کوشا برای درمان این انحرافات از بریس میلواکی استفاده می‌کنیم با این تفاوت که نحوه پد گذاری و اعمال فشار در هریک از این انحرافات متفاوت است.

اعمال فشار در هر یک از این انحرافات در محل انحراف صورت می‌گیرد و این فشار‌های اعمال‌شده در دوره‌های سه ماهه افزایش می‌یابند و به‌تدریج انحراف ایجادشده اصلاح خواهد شد.

مزایا و معایب کمربند طبی

در ابتدا به مزایای استفاده از بریس میلواکی می‌پردازیم و سپس به سراغ معایب آن خواهیم رفت علت این مقایسه این است که بتوانیم به شما عزیزان در جهت تصمیم‌گیری برای شروع درمان و استفاده از بریس میلواکی کمک کنیم.

مزایای کمربند طبی

اولین مزیت کمربند طبی، اصلاح انحراف و کمک به کنترل انحراف است. کمربند طبی یا بریس میلواکی به‌منظور اصلاح و درمان انحرافات ستون فقرات نظیر قوز کمر و اسکولیوز مورداستفاده قرار می‌گیرد و به علت پدگذاری روی محل انحراف تأثیر بسیار زیادی در کنترل و اصلاح انحراف خواهد داشت.

یکی دیگر از مزایای کمربند طبی اجتناب از انجام جراحی است (درصورتی‌که در سن مناسب برای درمان انحرافات ستون فقرات اقدام کنید) بریس میلواکی انحراف را اصلاح‌کرده و نیازی به انجام جراحی نخواهید داشت.

مزیت سوم کمربند طبی هزینه درمانی کمتر نسبت به روش‌های دیگر نظیر جراحی است که در این روش درمانی شما عزیزان می‌توانید با یک هزینه کم انحراف ستون فقرات را درمان کنید.

چهارمین مزیت کمربند یا بریس میلواکی طبی کم‌خطر بودن آن است این روش نسبت به روش جراحی از خطرات کمتری برخوردار است و هیچگونه عوارض جانبی بعداز جراحی به همراه ندارد.

معایب کمربند طبی

همان‌طور که به مزایای کمربند طبی یا بریس میلواکی پرداخته شد معایب آن را نیز موردبررسی قرار خواهیم داد تا شما بتوانید با اطلاعات کافی و کامل روش درمان خود یا فرزندتان را انتخاب کنید.

یکی از معایب کمربند طبی یا بریس میلواکی که برای بسیاری از افراد نگران‌کننده است و ممکن است به همین علت کمربند طبی را برای درمان قوز انتخاب نکنند، محدود کردن فرد در زمان استفاده از کمربند طبی است. ممکن است تصور کنید که کمربند طبی شمارا محدود می‌کند و اجازه انجام هیچ فعالیتی را به شما نخواهد داد اما این تصور یک تصور اشتباه است و افرادی که کمربند طبی برای قوز را تهیه‌کرده‌اند، تمامی فعالیت‌های روزانه خود را انجام می‌دهند و حتی ورزش می‌کنند.

ممکن است به علت استفاده شبانه‌روزی و ۲۳ ساعته از کمربند طبی، نگران خجالت کشیدن فرزند خود از همسالان او باشید اما بهتر است قبل از هر چیزی به این نکته توجه کنید که اطلاعات و آگاهی شما و فرزندتان در رابطه با درمان غیرجراحی انحراف ستون فقرات نسبت به سایر افراد بیشتر است و این موضوع می‌تواند نکته مثبتی در جامعه برای شما باشد.

یکی دیگر از معایب کمربند طبی یا بریس میلواکی این است که اگر در زمان درمان نکات مهم و لازم را اجرا نکنید، احتمال بازگشت انحراف و اختلال در درمان وجود خواهد داشت؛ به‌عنوان‌مثال اگر در انجام ورزش‌ها و حرکات اصلاحی سهل‌انگاری کنید به علت تحلیل رفتن عضلات احتمال بازگشت انحراف وجود خواهد داشت و درصورتی‌که کمربند را در مدت‌زمانی که گفته‌شده استفاده نکنید، کمربند طبی برای قوز کاربرد خود را از دست خواهد داد.

کمربند طبی تا چه اندازه در اصلاح قوز مؤثر است؟

درصورتی‌که تمامی نکات لازم را موردتوجه قرار دهید، این بریس می‌تواند تا ۹۸ درصد باعث اصلاح قوز شود در غیر این صورت میزان تأثیرگذاری کمربند طبی به زیر پنجاه درصد خواهد رسید و حتی ممکن است هیچ‌گونه تغییر و تأثیری در انحراف مشاهده نشود.

شما عزیزان می‌توانید برای تهیه و معاینه برای ساخت کمربند طبی برای قوز در ساعات کاری به کلینیک مراجعه کنید یا از طریق برگه درخواست نوبت و خدمات، بدون مراجعه حضوری و تماس تلفنی درخواست خود را ثبت کنید و منتظر تماس ما باشید.

شماره تماس برای دریافت نوبت (داخلی دو): ۸۸۶۰۹۹۱۴-۰۲۱

آدرس ما: تهران ونک خیابان ملاصدرا رو به روی بیمارستان بقیه‌الله پلاک ۱۹۳ طبقه ۵ واحد سیزده

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا