جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
درمان کیفوز با بریس میلواکی

درمان کیفوز با بریس میلواکی

درمان کیفوز با بریس میلواکی یکی از بهترین روش‌های درمان بدون جراحی انحراف کیفوز است. این روش از قدیمی‌ترین روش‌های درمان کیفوز است و همه نوجوانان زیر ۱۹ سال که به کیفوز وضعیتی و شوئرمن مبتلا هستند می‌توانند برای اصلاح کیفوز خود از این روش استفاده کنند.

نحوه درمان کیفوز

نحوه درمان کیفوز با توجه به عواملی همانند میزان انحراف و سن فرد تغییر می‌کند، به‌طورکلی روش‌های درمان کیفوز شامل ورزش و حرکات اصلاحی ستون فقرات، استفاده از بریس میلواکی و جراحی می‌باشد.

اگر انحراف خفیف باشد، انجام حرکات اصلاحی می‌تواند موجب اصلاح انحراف شود و درصورتی‌که انحراف شدید و بالای ۶۵ درجه باشد حرکات اصلاحی به‌تنهایی برای اصلاح انحراف کافی نیست؛ در این شرایط استفاده از بریس و در کنار آن انجام حرکات اصلاحی بهترین نتیجه را برای اصلاح و درمان انحراف خواهد داشت.

در مواقعی که فرد به علت بیماری زمینه‌ای دارای عضلات ضعیفی باشد، استفاده از بریس میلواکی گزینه مناسبی نیست زیرا تحمل این بریس برای فرد سخت بوده و بهتر است از بریس‌های جایگزین برای این افراد استفاده شود. همچنین برای فردی که دچار ضعف عضلانی است، انجام ورزش و فیزیوتراپی برای تقویت عضلات، قسمت مهمی از درمان است.

انجام جراحی نیز یکی از روش‌های درمان کیفوز است البته در ابتدا از روش‌های درمان غیر جراحی همانند حرکات اصلاحی و بریس استفاده می‌شود و در صورتی که این روش‌ها نتوانند موجب اصلاح انحراف شوند، فرد باید جراحی کند. به‌عنوان‌مثال اگر انحراف مادرزادی باشد یا به علت مراجعه و تشخیص دیرهنگام و بالا رفتن سن فرد با روش‌های غیر جراحی قابل درمان نباشد، انجام جراحی می‌تواند باعث اصلاح انحراف شود.

تأثیر بریس میلواکی بر کیفوز

بریس میلواکی یکی از قدیمی‌ترین بریس‌های ساخته‌شده است که به‌منظور اصلاح انحرافات ستون فقرات مانند اسکولیوز و کیفوز مورداستفاده قرار می‌گیرد. این بریس برای افرادی که دچار افتادگی شانه و گردن رو به جلو و همچنین گودی کمر هستند نیز مناسب است زیرا گردن، شانه‌ها و گودی کمر را پوشش می‌دهد.

همان‌طور که در تصویر نیز پیداست، این بریس دارای چندین قسمت نظیر قسمت گردنی، قسمت لگنی و یک پایه در جلو و دو پایه در قسمت عقب بدن است که باعث اتصال قسمت گردنی و قسمت لگنی می‌شود که پد گذاری بر روی این پایه انجام می‌شود. به‌طوری‌که بیشترین میزان فشار به مهره منحرف‌شده وارد خواهد شد و چندین فشار مختلف نیز در جهات مختلف و روی شانه‌ها وارد می‌شود که درنهایت با افزایش دوره‌ای این فشار‌ها انحراف، اصلاح و درمان خواهد شد.

انحراف کیفوز و درمان با بریس میلواکی

مدت زمان درمان به وسیله بریس میلواکی

مدت زمان درمان به وسیله بریس میلواکی حدوداً یک سال و نیم تا دو سال‌ و نیم خواهد بود که در انحرافات خفیف این مدت‌زمان کاهش می‌یابد و در انحرافات شدیدتر به زمان بیشتری برای اصلاح انحراف نیازمندیم.

در طول دوره درمان رعایت کردن نکاتی مانند انجام ورزش و حرکات اصلاحی به‌صورت روزانه و پوشیدن بریس به‌صورت مداوم تأثیر بیشتری بر اصلاح انحراف خواهد داشت. درصورتی‌که بریس به‌صورت مداوم پوشیده نشود و در انجام ورزش‌ها و حرکات اصلاحی نیز سهل‌انگاری کنید، مدت‌زمان درمان طولانی‌تر خواهد شد.

قیمت بریس میلواکی

قیمت بریس میلواکی یکی از فاکتورهای بسیار مهم در انتخاب بریس است، اولین سؤالی که بعد از تصمیم به شروع درمان از ما پرسیده می‌شود، قیمت بریس میلواکی است زیرا بسیاری از افراد به دلیل نداشتن بودجه از اصلاح انحراف فرزند خود خودداری می‌کنند اما بهتر است بدانید که هزینه‌های درمان غیر جراحی بسیار مناسب‌تر از انجام جراحی است.

قیمت بریس میلواکی در مرکز تخصصی ارتوپدی فنی کوشا ۹.۵۵۰.۰۰۰ (نه میلیون و پانصد و پنجاه هزار تومان) است و هزینه جراحی معمولاً ده تا پانزده برابر این هزینه است بنابراین هزینه‌های درمان با بریس به نحوی است که امکان استفاده از آن برای بیشتر افراد میسر است.

راه‌های پیشگیری از ایجاد کیفوز

به جزء کیفوز مادرزادی که فرد در ایجاد و تشدید آن هیچ نقشی ندارد، چندین روش برای پیشگیری از ایجاد کیفوز و جلوگیری از تشدید آن وجود دارد. اگر در زمان کودکی به کودک آموزش دهید که به‌صورت صحیح بنشیند و کمر و گردن خود را برای مدت طولانی خمیده نکند؛ می‌توانید از ایجاد کیفوز در فرزندان خود جلوگیری کنید.

سعی کنید که ساعات استفاده از رایانه و تلفن‌های همراه را برای کودکان خود محدود کنید و از سنگین کردن کیف و کوله‌های مدرسه به صورت جدی پرهیز کنید. انجام ورزش برای تقویت عضلات نیز یکی از روش‌های تأثیرگذار برای پیشگیری از ایجاد کیفوز است از ابتدا کودک خود را به انجام ورزش عادت دهید و تشویق کنید.

صحبت پایانی

شما با انتخاب کلینیک تخصصی ارتوپدی فنی کوشا برای شروع درمان، یک تیم حرفه‌ای و متخصص را تا پایان دوره درمان در کنار شما عزیزان خواهد بود. ما در کلینیک کوشا تمام تلاشمان را می‌کنیم تا بتوانیم خدمات روز دنیا را به شما و خانواده‌تان ارائه دهیم.

برای نوبت دهی می‌توانید در روزها و ساعات کاری با کلینیک تماس بگیرید:

۰۲۱-۸۸۶۰۹۹۱۴ (داخلی دو)

همچنین از طریق برگه درخواست نوبت و خدمات، بدون مراجعه حضوری و تماس تلفنی درخواست خود را ثبت کنید و منتظر تماس ما باشید. آدرس ما: تهران ونک خیابان ملاصدرا رو به روی بیمارستان بقیه‌الله پلاک ۱۹۳ طبقه ۵ واحد سیزده

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا