قیمت زانوبند طبی

قیمت زانوبند طبی

زانوبند طبی که با نام بریس‌های اصلاحی زانو یا بریس‌های نگه‌دارنده زانو هم شناخته می‌شوند، انواع مختلفی دارند که هرکدام کاربرد متفاوتی دارد؛ گاهی برای اصلاح یا مراقبت از محل جراحی یا کاهش درد و... استفاده می‌شوند. قیمت زانوبند طبی به مواردی چون کاربرد و متریالی که در ساخت ‌آن‌ها به کار می‌رود، بستگی دارد.

بریس یا زانوبند طبی

بریس یا زانوبند طبی انواع متفاوتی دارند، ممکن است زانوبند‌ها پس از جراحی و به‌منظور تثبیت محل جراحی شده و یا برای کاهش درد‌های ناشی از جراحی و آرتروز زانو مورداستفاده قرار می‌گیرند.

بعضی از زانوبند‌ها نیز جنبه درمانی دارند و برای درمان دفورمیتی‌‌های زانو نظیر زانو‌ی‌ پرانتزی و زانوی ضربدری استفاده می‌شوند بنابراین قیمت زانوبند طبی با توجه به کاربردهایی که دارند و متریال و موادی که در ساخت آن‌ها استفاده می‌شود، یکسان نیست.

هریک از زانوبند‌هایی که گفته شد دارای کاربرد و قیمت متفاوتی هستند در نتیجه قبل از انتخاب، تهیه و خرید زانوبند لازم است برای تشخیص عارضه و انتخاب زانوبند مناسب خود به کلینیک مراجعه کنید.

بریس یا زانوبند‌ نگه‌دارنده (Brace Immobilizer)

بریس یا زانوبند‌ نگه‌دارنده معمولاً پس از جراحی‌های زانو نظیر جراحی‌های تعویض مفصل، جراحی‌‌هایی که پس از شکستگی‌ انجام می‌شود و همچنین جراحی‌های مربوط به برداشتن تومور زانو و … برای فرد تجویز می‌شود.

ضمناً ممکن است پس از آسیب‌های فیزیکی و شکستگی‌های ساده نیز به‌منظور بی‌حرکت کردن زانو، مورداستفاده قرار بگیرد. این بریس یا زانوبند‌ نگه‌دارنده (Brace Immobilizer) ازنظر حجمی قابل تنظیم است و فرد می‌تواند آن را با توجه به اندازه‌ زانوی خود و میزان شل یا سفت بودن زانوبند‌ تنظیم کند.

قیمت زانوبند نگه‌دارنده

قیمت این نوع زانوبند طبی عموماً زیاد متغیر نیست و در مراکز مختلف با تغییرات جزئی همراه است. ما در کلینیک ارتوپدی فنی کوشا با مناسب‌ترین هزینه، قیمت زانوبند طبی را تعیین می‌کینم و این نوع بریس‌ را باکیفیت بالا در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهیم.

قیمت زانوبند نگه‌دارنده زانو در سال ١۴٠٢ در مرکز تخصصی ارتز و پروتز کوشا ۵٠٠ هزار تومان است که البته هر ساله مبلغ معقولی به این قیمت افزوده خواهد شد. شما تا به اینجا با بریس‌های نگه‌دارنده زانو آشنا شده‌اید و اگر نیاز به اطلاعات بیشتری دارید می‌توانید از قسمت خدمات کلینیک اطلاعات بیشتری به دست بیاورید همچنین قیمت زانوبند طبی را در بالا به آن اشاره کردیم.

زانوبند کاهش دهنده درد و حمایت کننده زانو (knee support)

این زانوبند در مواردی که به علت کهولت سن و یا به دلیل بیماری‌هایی همچون آرتروز زانو، زانو‌ها دچار درد می‌شوند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

معمولاً افرادی که به دوره میانسالی نزدیک می‌شوند و وارد دوره میانسالی می‌شوند، درد‌هایی را در زانو احساس می‌کنند که این درد‌ها گاهی به علت کاهش قدرت عضلات، اضافه وزن و فشار مضاعف بر روی زانو‌ها و گاهی نیز به دلیل شروع فرایند ساییدگی مفاصل ایجاد می‌شوند. به همین دلیل اکثر افراد میانسال برای از بین بردن درد زانو‌ها به دنبال تهیه و خرید این بریس‌ها هستند، زانوبند کاهش دهنده درد زانو را می‌توانید از مراکز ارتوپدی فنی تهیه کنید.

بریس یا زانوبند کاهش دهنده درد و حمایت کننده زانو (knee support) در سایزهای مختلف به‌صورت آماده وجود دارند و شما با مراجعه به کلینیک می‌توانید سایز مناسب خود را دریافت کنید.

قیمت زانوبند کاهش‌دهنده درد و حمایت‌کننده زانو

این بریس‌ها و زانوبند‌‌ها نیز همانند زانوبند‌های نگه‌دارنده در مراکز مختلف، قیمت‌های متفاوتی دارند و این تفاوت قیمت جزئی است. در کلینیک ارتوپدی فنی کوشا، شما عزیزان می‌توانید زانوبند کاهش‌دهنده درد و حمایت‌کننده زانو را با مناسب‌ترین هزینه و با پرداخت ۵٧٠ هزار تومان تهیه و خرید کنید، هرچند این تعرفه‌ مربوط به سال ١۴٠٢ می‌باشد و هرساله این قیمت‌ها افزایش ناچیزی خواهند داشت.

شما در بالا از قیمت زانوبند طبی مطلع شدید و فهمیدید که تفاوت قیمت این نوع بریس به چه مواردی بستگی دارد با این حال اگر سوالی داشتید می‌توانید با ما تماس بگیرید یا از طریق برگه درخواست نوبت و خدمات سوال خود را مطرح کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

زانوبند اصلاحی زانو‌ی‌ ضربدری

افرادی که مبتلا به زانو‌ی‌ ضربدری هستند برای اصلاح و درمان انحراف ایجادشده از بریس یا زانوبند‌‌ اصلاحی زانوی ضربدری استفاده می‌کنند.

هرچند که افراد جوان و بزرگسال هم می‌توانند از بریس اصلاحی زانوی ضربدری استفاده کنند اما این زانوبند بیشتر در کودکان و نوجوانان مورداستفاده قرار می‌گیرد؛ زیرا زانوبندهای اصلاحی در سنین پایین‌تر تأثیرگذاری بیشتری دارند.

این نوع زانوبند‌ها برای هر فرد به صورت سفارشی ساخته می‌شوند و نمی‌توانیم آن‌ها را بدون حضور شخص و به‌صورت مجازی بسازیم و ارسال کنیم.

قیمت زانوبند اصلاحی زانو‌ی‌ ضربدری

قیمت زانوبند اصلاحی زانوی ضربدری در سال گذشته یعنی سال ١۴٠٢ برای هر پا بین یک میلیون و هفتصد هزار تومان تا دو میلیون تومان است.

تعرفه این زانوبند با توجه به فاکتور‌های اضافه شده متغیر است به همین علت بدون مراجعه حضوری نمی‌توانیم هزینه و قیمت دقیق و قطعی را برای ساخت زانوبند مناسب فرد مشخص کنیم و باید خود فرد در هنگام سفارش ساخت زانوبند و همچنین مراحل پرو و تحویل بریس در کلینیک حضور داشته باشد.

زانوبند‌ اصلاحی زانو‌ی‌ پرانتزی

این زانوبند نیز همانند بریس زانو‌ی‌ ضربدری برای اصلاح دفورمیتی‌ زانو از قبیل زانوی پرانتزی استفاده می‌شود، اعمال فشار در زانوبند اصلاحی زانو‌ی‌ پرانتزی به‌شدت انحراف و میزان تحمل شخص بستگی دارد.

به‌عنوان مثال در ریگلاژ‌های سه ماهه ممکن است فردی بتواند فشار بیشتری را تحمل کند و فرد دیگر نتواند آن میزان فشار بر روی محل انحراف را تحمل کند بنابراین مدت زمان درمان انحراف نیز با توجه به این موارد تغییر می‌کند.

قیمت زانوبند اصلاحی زانو‌ی‌ پرانتزی

هزینه و قیمت زانو‌بند اصلاحی زانو‌ی‌ پرانتزی همانند بریس زانوی ضربدری در سال ١۴٠٢ برای هر پا بین یک میلیون و هفتصد تا دو میلیون تومان است و علت متغیر بودن هزینه و قیمت زانوبند طبی بستگی به فاکتور‌های اضافه شده دارد.

سخن پایانی

ما در کلینیک کوشا هرگونه بریس یا زانوبند را با توجه به بدن و سن خودتان با مناسب‌ترین هزینه و بالاترین کیفیت به کمک متخصصین ماهر برای شما عزیزان می‌سازیم برای تعیین نوبت و مراجعه حضوری در ساعات کاری با کلینیک تماس بگیرید:

۰۲۱-۸۸۶۰۹۹۱۴ (داخلی دو)

آدرس ما: تهران ونک خیابان ملاصدرا رو به روی بیمارستان بقیه‌الله پلاک 193 طبقه 5 واحد سیزده

ضمناً می‌توانید از طریق برگه درخواست نوبت و خدمات، بدون مراجعه حضوری و تماس تلفنی درخواست خود را ثبت کنید و منتظر تماس ما باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا