درمان اسکولیوز با بریس بوستون

درمان اسکولیوز با بریس بوستون

بریس بوستون یک بریس اصلاح کننده است که در اصلاح انحرافات ستون فقرات کاربرد دارد. این بریس کاربردی مشابه بریس میلواکی دارد اما تفاوت آن با بریس میلواکی این است که در ساخت بریس بوستون هیچ فلزی به کار نمی‌رود و به راحتی می‌توان آن را زیر لباس پوشید بدون آن‌که کسی متوجه آن شود، درمان اسکولیوز با بریس بوستون یکی از روش‌های مؤثر در اصلاح اسکولیوز می‌باشد در ادامه این بریس را موردبررسی قرار خواهیم داد.

بریس بوستون چیست؟

کمربند یا بریس بوستون یک ابزار کمکی است که برای کنترل  یا اصلاح انحرافات ستون فقرات نظیر انحراف اسکولیوز طراحی و ساخته می‌شود، این بریس کاربردهایی همانند بریس میلواکی دارد از بریس بوستون در اصلاح و درمان انحرافاتی که در زیر مهره هشتم توراسیک ایجاد می‌شود، استفاده می‌شود همچنین این بریس انحرافات تشکیل‌شده در قسمت قفسه سینه را پوشش می‌دهد و از تشدید آن جلوگیری می‌کند.

این بریس از جنس پلی‌پروپیلن است و قسمت قفسه سینه در این بریس برش می‌خورد درنتیجه هیچ مشکلی برای تنفس فرد ایجاد نخواهد کرد. پد گذاری در این بریس بر روی اوج انحراف انجام می‌شود و با اعمال فشار‌های تدریجی در حدود ۸۰٪ انحراف ایجادشده را پس از گذشت دوره درمان اسکولیوز با بریس بوستون اصلاح خواهد شد.

نحوه عملکرد کمربند بوستون

کمربند بوستون به نقاطی که دچار انحراف شده‌اند، فشارهای تدریجی اعمال می‌کند و با اعمال فشارهای متعدد تلاش می‌کند ستون مهره‌ها را در راستای صحیح خود قرار دهد.

نحوه عملکرد کمربند بوستون به نحوه پد گذاری آن بستگی دارد، پد گذاری کمربند بوستون به نحوی انجام می‌شود که باعث فشار به منحنی اسکولیوز می‌شود در مقابل این نقاط پد گذاری شده نقاط دارای فضای خالی و بدون پد قرار دارد؛ این فضای خالی به‌این‌علت تعبیه‌شده است که مهره‌های منحرف‌شده بتوانند بدون محدودیت در جای صحیح خود قرار بگیرند و در فضای خالی ایجادشده در کمربند بوستون را پر کنند.

تفاوت بریس بوستون با بریس میلواکی

بریس بوستون و بریس میلواکی هر دو در اصلاح انحراف اسکولیوز مورد استفاده قرار می‌گیرند اما این دو تفاوت‌هایی نیز با یکدیگر دارند که اولین تفاوت بریس بوستون با بریس میلواکی این است که بریس میلواکی قسمت گردنی نیز دارد و برای انحرافاتی که گردن را درگیر کرده‌اند و گردن رو به جلو است، کاربرد دارد در حالی که بریس بوستون قسمت گردنی ندارد و نمی‌تواند انحرافات گردن را پوشش دهد.

دومین تفاوت این دو بریس با هم این است که قسمتی از بریس میلواکی از آهن و فلز ساخته می‌شود ولی در ساخت بریس بوستون هیچ فلزی به کار نمی‌رود.

قیمت بریس بوستون

قیمت بریس بوستون در سال جدید در مرکز ارتوپدی فنی کوشا حدوداً هفت میلیون و پانصد هزار تومان است البته این تعرفه در سال ۱۴۰۲ اعلام‌شده است و احتمال افزایش قیمت در سال ۱۴۰۳ وجود خواهد داشت.

لازم به ذکر است همگی مراکز ارتوپدی فنی موظف‌اند طبق تعرفه‌های اعلام شده، فعالیت کنند به همین علت این قیمت در تمامی مراکز ارتوپدی فنی باید یکسان باشد.

بریس بوستون را از کجا تهیه کنیم؟

برای تهیه بریس مناسب باید حتماً به مراکز ارتوپدی فنی مراجعه کنید و پس از سفارش بریس، برای شما یک بریس اختصاصی و مناسب ساخته خواهد شد.

ما در کلینیک ارتوپدی فنی کوشا با تکیه‌بر تجربه متخصصان ارتوپدی و استفاده از بهترین و باکیفیت‌ترین مواد یک بریس کاملاً مقاوم را برای شما عزیزان می‌سازیم و از زمان ساخت بریس تا پایان دوره درمان اسکولیوز با بریس بوستون در کنار شما خواهیم بود.

شما عزیزان می‌توانید برای درمان اسکولیوز با بریس بوستون، تهیه و خرید این بریس را با خیال راحت به متخصصان کلینیک تخصصی ارتوپدی فنی کوشا بسپارید و یک بریس یا کمربند بوستون، سبک و مقاوم داشته باشید و بتوانید تمامی فعالیت‌ها و کار‌های روزانه و موردعلاقه خود را به راحتی و بدون محدودیت انجام دهید، برای مشاوره با متخصصین ما در ساعات کاری با کلینیک تماس بگیرید:

تلفن تماس جهت نوبت دهی (داخلی دو)

۰۲۱-۸۸۶۰۹۹۱۴

آدرس ما:

تهران ونک خیابان ملاصدرا رو به روی بیمارستان بقیه‌الله پلاک ۱۹۳ طبقه ۵ واحد سیزده

ضمناً می‌توانید از طریق برگه درخواست نوبت و خدمات، بدون مراجعه حضوری و تماس تلفنی درخواست خود را ثبت کنید و منتظر تماس ما باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا