جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جدیدترین روش درمان اسکولیوز

جدیدترین روش درمان اسکولیوز

برای درمان اسکولیوز می‌توان از چندین روش استفاده کرد، روش‌هایی مانند فیزیوتراپی، حرکات اصلاحی، استفاده از بریس یا کمربند و حتی جراحی اما مؤثرترین و جدیدترین روش درمان اسکولیوز استفاده از ترکیبی از حرکات اصلاحی و یک بریس اختصاصی و مناسب برای فرد است. البته بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که استفاده از بریس برای همه افراد توصیه نمی‌شود. بریس‌های اصلاح‌کننده اسکولیوز انواع متفاوتی دارند که در ادامه با آن‌ها آشنا خواهید شد.

روش‌های درمان اسکولیوز

برای درمان اسکولیوز از روش‌های متفاوتی استفاده می‌شود، ما در کلینیک کوشا برای درمان اسکولیوز از روش‌هایی همانند ورزش و حرکات اصلاحی ستون فقرات و بریس استفاده می‌کنیم. انجام ورزش و حرکات اصلاحی برای انحرافات کمتر از پانزده درجه توصیه می‌شود در این نوع انحرافات که در دسته انحرافات خفیف جای می‌گیرند، انجام ورزش‌های اصلاحی و تقویت عضلات تنه بسیار مؤثر است.

روش دیگر درمان اسکولیوز، استفاده از بریس‌های اصلاحی است که برای هر فرد به شکل اختصاصی ساخته می‌شود و نحوه پد گذاری، این بریس‌ها با توجه به محل انحراف در هر فرد متفاوت است. ضمناً استفاده از بریس‌های اصلاحی برای انحرافات بالاتر از پانزده درجه مناسب است.

روش دیگر درمان اسکولیوز، انجام جراحی است؛ این روش به افرادی که دارای اسکولیوز شدید بالاتر از ۴۵ درجه و مادرزادی هستند، توصیه می‌شود هرچند که انحرافات مادرزادی نیز تا زمان بسته شدن صفحات رشد برای جلوگیری از تشدید انحراف به بریس نیاز دارند اما برای درمان قطعی اسکولیوز مادرزادی بهترین روش انجام جراحی است.

اسکولیوز

روش دیگر درمان اسکولیوز، انجام جراحی است؛ این روش به افرادی که دارای اسکولیوز شدید بالاتر از ۴۵ درجه و مادرزادی هستند، توصیه می‌شود هرچند که انحرافات مادرزادی نیز تا زمان بسته شدن صفحات رشد برای جلوگیری از تشدید انحراف به بریس نیاز دارند اما برای درمان قطعی اسکولیوز مادرزادی بهترین روش انجام جراحی است.

بهترین روش درمان اسکولیوز

مشخص است که بهترین روش درمان اسکولیوز به شرایط فرد بستگی خواهد داشت به عنوان مثال تصور کنید که یک فرد دچار انحراف خفیفی شده است با توجه به سن فرد و میزان انحراف ممکن است، بهترین روش درمان اسکولیوز برای این فرد انجام ورزش‌های اصلاحی باشد یا بلعکس فردی که دچار انحراف نسبتاً شدیدی شده است؛ بهترین روش برای درمان انحراف این فرد استفاده از یک بریس مناسب است.

بنابراین نمی‌توانیم برای همه افراد یک درمان یکسان در نظر بگیریم و به‌صورت قطعی بهترین روش درمان اسکولیوز را به همه افراد به شکل یکسان توصیه کنیم زیرا بهترین روش درمان اسکولیوز برای هر فرد متفاوت است.

انواع بریس‌های اسکولیوز

بریس‌هایی که به‌منظور اصلاح انحراف اسکولیوز ساخته می‌شوند، انواع متفاوتی دارند. انواع بریس‌های اسکولیوز شامل بریس میلواکی، بریس بوستون و بریس چارلستون می‌باشند و‌ هریک از این بریس‌ها مهره‌های خاصی را تحت پوشش قرار می‌دهند ولی وظیفه تمام این بریس‌ها برطرف کردن انحراف اسکولیوز‌ است.

بریس میلواکی در انحراف کیفوز نیز مورداستفاده قرار می‌گیرد اما نحوه پد گذاری آن بازمانی که برای اصلاح انحراف اسکولیوز ساخته می‌شود، متفاوت است. بریس میلواکی از بهترین بریس‌های اصلاحی انحرافات ستون فقرات است، این بریس در درمان انحرافاتی مانند کیفوز و اسکولیوز بسیار مؤثر عمل می‌کند.

بریس بوستون و بریس چارلستون هم بریس‌های دیگری هستند که برای اصلاح انحراف ستون فقرات مورد استفاده قرار می‌گیرند و با مراجعه به مقاله اصلاح انحرافات ستون فقرات می‌توانید اطلاعات بیشتری درزمینهٔ این بریس‌ها کسب کنید.

چه عواملی باعث ایجاد و تشدید اسکولیوز می‌شوند؟

به غیر از اسکولیوز مادرزادی که فرد در ایجاد آن هیچ نقشی ندارد، عواملی وجود دارند که می‌توانند باعث ایجاد و تشدید اسکولیوز ایدیوپاتیک شوند.

اولین عامل نحوه نشستن و ایستادن فرد است، دومین عامل ضعف عضلانی است و عامل سومی که می‌تواند باعث ایجاد اسکولیوز شود، فلج مغزی/نخاعی و دیستروفی عضلانی است. عوامل دیگری همچون جراحی‌های غیراصولی و بیماری‌ ام‌اس نیز می‌توانند ازجمله عوامل تأثیرگذار بر ایجاد و تشدید اسکولیوز باشند.

چگونه یک بریس یا کمربند مناسب تهیه کنیم؟

برای اینکه متوجه شوید کدام بریس یا کمربند مناسب شما است بهتر است ازنظر متخصصان مراکز ارتوپدی فنی مثل کلینیک کوشا استفاده کنید تا بعد از بررسی شرایط شما بهترین و مناسب‌ترین بریس برای شما عزیزان ساخته شود تا زمانی که مورد معاینه و بررسی قرار نگیرید نمی‌توان به‌صورت قطعی بهترین روش درمان را به شما ارائه داد.

شما عزیزان می‌توانید برای تهیه و خرید بهترین بری برای درمان اسکولیوز در ساعات کاری به کلینیک مراجعه کنید یا از طریق برگه درخواست نوبت و خدمات، بدون مراجعه حضوری و تماس تلفنی درخواست خود را ثبت کنید و منتظر تماس ما باشید.

شماره تماس برای دریافت نوبت (داخلی دو):

۰۲۱-۸۸۶۰۹۹۱۴

آدرس ما:

تهران ونک خیابان ملاصدرا رو به روی بیمارستان بقیه‌الله پلاک ۱۹۳ طبقه ۵ واحد سیزده

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا