بهترین کمربند طبی برای درمان اسکولیوز

کمربند طبی برای درمان اسکولیوز

اگرچه برای درمان اسکولیوز‌ از کمربند‌های مختلفی استفاده می‌‌کنیم ولی در حال حاضر یکی از بهترین بریس‌ها یا کمربند‌های طبی برای درمان اسکولیوز‌، کمربند یا بریس میلواکی می‌باشد البته درمان با استفاده از بریس میلواکی به همه افراد توصیه نمی‌شود. تمامی بریس‌ها در درمان اسکولیوز مؤثرند اما می‌توان گفت بریس میلواکی، مؤثرترین و بهترین کمربند طبی برای درمان اسکولیوز است که اثرات آن بعد از شش الی نه ماه استفاده به‌خوبی قابل‌مشاهده است که در ادامه به بریس میلواکی و نحوه عملکرد آن می‌پردازیم.

کمربند میلواکی چیست؟

کمربند یا کمربند میلواکی، یک ارتز یا وسیله‌ی کمکی است که به قرار‌گیری و رشد ستون فقرات در راستای صحیح، کمک می‌کند. کمربند میلواکی دارای دو بار آلومینیومی در قسمت پشتی، یک بار آلومینیومی در قسمت جلو و یک قسمت لگنی و یک قسمت گردنی است و همچنین شامل قسمت‌هایی است که پد گذاری در آن‌ها انجام می‌شود.

پد گذاری این بریس برای همه افراد یکسان نیست، با پد گذاری مناسب می‌توانیم فشار‌هایی را در جهت‌های مختلف و در محل‌های انحنا به بدن وارد کنیم. به‌عنوان‌مثال یک فشار شکمی ملایم، یک فشار بر روی محل‌های اصلی انحراف و یک فشار ملایم بر روی باسن فرد وارد می‌کنیم. این فشار‌ها در دوره‌های سه ماهه و شش ماهه افزایش می‌یابند، کمربند میلواکی می‌تواند مهره‌های منحرف‌شده را در جای صحیح خود قرار دهد و انحراف را اصلاح کند.

نحوه عملکرد کمربند میلواکی چگونه است؟

نحوه عملکرد کمربند میلواکی به اینگونه است که اگر فرد علاوه بر اسکولیوز، کیفور نیز داشته باشد، با استفاده از این کمربند می‌توانیم هم‌زمان هر دو انحراف را کنترل و اصلاح کنیم.

بریس میلواکی در این افراد دارای دو قسمت شانه‌ای است که فشار‌هایی را به هردوی شانه‌ها وارد می‌کند و علاوه بر آن، یک فشار شکمی ملایم به شکم و یک فشار ملایم دیگر به باسن و یک فشار بر روی محل‌های انحراف اسکولیوزی اعمال می‌کند و شدت این فشار‌ها به‌تدریج در دوره‌های مختلف سه یا شش ماهه افزایش خواهند یافت.

بریس میلواکی دارای یک قسمت لگنی و یک قسمت گردنی است و این دو قسمت به ما کمک می‌کنند که محور جمجمه با محور لگن در یک راستا قرار بگیرند؛ پس‌ازاینکه این دو قسمت در یک محور قرار گرفتند، محل‌های دارای انحراف را مشخص نموده و سپس به کمک پد گذاری و اعمال فشار‌های دوره‌ای به اصلاح انحراف ستون فقرات کمک می‌کنیم.

کمربند میلواکی در چه مواردی استفاده می‌شود؟

کمربند میلواکی در موارد متفاوتی ازجمله اصلاح و درمان انحرافات ایدیوپاتیکی ستون فقرات، جلوگیری از تشدید انحراف مادرزادی ستون فقرات و بیماری شوئرمن مورداستفاده قرار می‌گیرد و حتی با پیشرفت علم تا به امروز بهترین کمربند طبی برای درمان اسکولیوز، کمربند یا کمربند میلواکی می‌باشد.

این کمربند همچنین برای انحراف کیفوز نیز مورداستفاده قرار می‌گیرد، به‌طورکلی کمربند اسکولیوز یک بریس بسیار کاربردی در اصلاح و درمان انواع انحرافات مربوط به ستون فقرات است؛ اگرچه کمربند میلواکی، بریس کاربردی و مؤثری است اما به این معنا نیست که بریس‌ها و کمربند‌های اصلاحی دیگر، کاربردی در اصلاح انحرافات ندارند.

بلکه در مواردی که اوج انحنا پایین‌تر از مهره هشتم توراسیک باشد، کمربند و بریس‌های دیگر نیز می‌توانند انحراف را به خوبی اصلاح کنند و عملکردی کاملاً مشابه با کمربند میلواکی داشته باشند و فرد برای اصلاح انحراف، نیازی به استفاده از کمربند میلواکی نداشته باشد.

مؤثرترین بریس برای درمان اسکولیوز‌ کدام بریس است؟

نمی‌توانیم برای همه افراد یک نسخه یکسان بپیچیم و مؤثرترین بریس را برای همه افراد یک بریس مشخص در نظر بگیریم. به‌عنوان مثال فردی که دچار ضعف عضلانی است، نمی‌تواند از بریس میلواکی استفاده کند زیرا بریس میلواکی در ساعات بیشتری از روز پوشیده می‌شود و می‌تواند موجب ضعف عضلانی بیشتر فرد شود.

درنتیجه مؤثرترین بریس زمانی تعیین خواهد شد که تمام شرایط فرد را در نظر بگیریم، همان‌طور که در ابتدای متن به این موضوع اشاره کردیم که تمامی بریس‌ها می‌توانند مؤثر باشند اما اگر شرایط فرد طوری باشد که ضعف عضلانی نداشته باشد و دچار انحراف در مهره‌های بالایی و میانی ستون فقرات باشد؛ مؤثرترین کمربند برای این فرد بریس میلواکی خواهد بود در غیر این صورت می‌توانیم از سایر بریس‌ها نیز استفاده کنیم و این بریس‌ها نیز به‌اندازه بریس میلواکی در درمان انحرافات ستون فقرات مؤثرند.

همچنین شما می‌توانید به طور کامل با مطالعه مقاله کمربند و بریس اسکولیوز با نحوه درمان آن آشنا بشوید و هر سؤالی در این رابطه داشتید، در بخش دیدگاه‌ها با ما در میان بذارید.

شما عزیزان می‌توانید برای تهیه و خرید کمربند طبی برای درمان اسکولیوز در ساعات کاری به کلینیک مراجعه کنید یا از طریق برگه درخواست نوبت و خدمات، بدون مراجعه حضوری و تماس تلفنی درخواست خود را ثبت کنید و منتظر تماس ما باشید.

شماره تماس برای دریافت نوبت (داخلی دو):

۰۲۱-۸۸۶۰۹۹۱۴

آدرس ما:

تهران ونک خیابان ملاصدرا رو به روی بیمارستان بقیه‌الله پلاک ۱۹۳ طبقه ۵ واحد سیزده

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا