کمربند و بریس میلواکی

کمربند و بریس اسکولیوز

خدماتی که به منظور اصلاح و درمان انحرافات ستون فقرات در کلینیک کوشا انجام می‌شود، به صورت درمان غیر جراحی است و به همین منظور از کمربند و بریس اسکولیوز استفاده می‌شود. مطابق تعرفه‌های اعلام‌شده از سوی وزارت بهداشت، قیمت کمربند و بریس اسکولیوز هرساله به میزان محدودی افزایش‌یافته است که ما هم با همین تعرفه آماده ارائه خدمات هستیم، در اولین قدم انحراف اسکولیوز را معرفی می‌کنیم و سپس به بررسی نحوه درمان این انحراف با استفاده از بریس و کمربند اسکولیوز می‌پردازیم.

اسکولیوز یا انحراف ستون فقرات

اسکولیوز نوعی انحراف در ستون فقرات است که موجب کج شدن ستون مهره‌ها و از بین رفتن راستای صحیح ستون فقرات خواهد شد، تفاوت بین انحراف اسکولیوز و کایفوز در تغییر شکل ظاهری ستون فقرات است. انحراف اسکولیوز ممکن است مادرزادی یا ایدیوپاتیک باشد، اسکولیوز مادرزادی در دوران جنینی به علت نیمه تشکیل شدن یکی از مهره‌های کمر ایجاد می‌شود و از بدو تولد قابل تشخیص است.

اسکولیوز مادرزادی با افزایش سن کودک تشدید می‌یابد و به همین منظور برای جلوگیری از تشدید و پیشرفت انحراف از کمربند و بریس اسکولیوز استفاده می‌‌شود، انحراف ایدیوپاتیک نیز بیشترین شیوع را در دوران بلوغ در بین نوجوانان دارد، پس از جهش رشد این انحراف بیشتر از پیش خود را نمایان می‌سازد، به منظور اصلاح و درمان اسکولیوز ایدیوپاتیک، کمربند و بریس اسکولیوز مورداستفاده قرار می‌گیرد.

درمان اسکولیوز

نکته قابل‌توجه در درمان اسکولیوز و یا انحرافات ستون فقرات از هرنوعی، این است که پس از بسته شدن صفحات رشد و کامل شدن رشد اسکلتی، امکان درمان و اصلاح غیر جراحی اسکولیوز وجود ندارد، اگر به درمان غیر جراحی تمایل دارید باید بدانید که بهترین سن یا همان سن طلایی درمان اسکولیوز زمانی است که کودک در حال رشد است و صفحات رشد هنوز باز هستند و می‌توان به کمک کمربند و بریس اسکولیوز تغییراتی در شکل ظاهری ستون فقرات ایجاد کرد.

پس از پایان دوره بلوغ اسکلتی راهی برای درمان غیر جراحی اسکولیوز وجود نخواهد داشت، والدین باید سن طلایی درمان را بدانند و در زمان مناسب برای درمان با بریس‌های اصلاحی ستون فقرات اقدام کنند.

بریس و کمربند اسکولیوز

با پد گذاری در محل انحراف و اعمال فشار تدریجی سعی می‌کنیم در مدت ‌زمان یک ‌و نیم تا دو سال انحراف به کمک بریس و کمربند اسکولیوز این انحراف را اصلاح کنیم و مهره‌های کج شده را در راستای صحیح خود قرار دهیم.

به این منظور بریس اسکولیوز با ایجاد فشار‌ در قسمت‌هایی از ستون مهره‌ها که دچار انحراف شده‌اند، آن‌ها را به جایگاه صحیح خود بازمی‌گرداند. نحوه پد گذاری در انحراف اسکولیوز و انحراف کایفوز متفاوت است زیرا پد گذاری در محل انحراف صورت می‌گیرد و محل انحراف در اسکولیوز و کایفوز هم متفاوت است.

نحوه درمان اسکولیوز

نحوه درمان اسکولیوز با درجه‌ها و انحراف‌های مختلف، متفاوت است به همین منظور در انحراف اسکولیوز خفیف معمولاً کمربند یا بریس را توصیه نمی‌کنیم، این میزان انحراف با فیزیوتراپی و انجام ورزش‌های اصلاحی و اصلاح نحوه نشستن قابل درمان است.

در انحرافات 30 تا 40 درجه، بریس اصلاح کننده یا همان بریس میلواکی را به منظور درمان انحراف توصیه می‌کنیم، نکته قابل توجه در زمان استفاده از کمربند و بریس اسکولیوز این است که این بریس‌ها عضلات تنه را تضعیف می‌کنند و شما برای جلوگیری از تضعیف عضلات تنه در زمان پوشیدن بریس، انجام ورزش‌های اصلاحی یا همان ورزش‌های تقویت عضلات تنه بسیار مهم است.

سخن پایانی برای تهیه بریس و کمربند میلواکی

میزان هزینه‌ها و قیمت کمربند و بریس اسکولیوز پس از تصمیم به شروع درمان مهم‌ترین چیزی است که خانواده‌ها به آن فکر می‌کنند و هزینه‌های بالای درمان نگرانی‌هایی نیز به همراه دارد، بسیاری از والدین به علت هزینه‌ها و قیمت‌های بالای درمان غیر جراحی از این نوع درمان خودداری می‌کنند اما باید بدانید که هزینه‌های درمان غیر جراحی نسبت به هزینه‌های جراحی‌های نجومی بسیار به‌صرفه‌تر است و به همین علت به همه افراد توصیه می‌کنیم در ابتدا از طریق روش‌های غیر جراحی به درمان انحرافات اسکلتی بپردازند.

کلینیک تخصصی ارتوپدی فنی کوشا باقیمت و هزینه‌های کاملاً منطقی برای درمان و اصلاح انحرافات اسکلتی آماده خدمات‌رسانی به همه‌ی افراد است شما می‌توانید برای گرفتن نوبت در ساعات کاری با کلینیک از طریق شماره زیر تماس حاصل نمایید:

۰۲۱-۸۸۶۰۹۹۱۴

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *