جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
کمربند و بریس اسکولیوز

کمربند و بریس اسکولیوز

خدماتی که به منظور اصلاح و درمان انحرافات ستون فقرات در کلینیک کوشا انجام می‌شود، به صورت درمان غیر جراحی است و به همین منظور از کمربند و بریس اسکولیوز استفاده می‌شود. مطابق تعرفه‌های اعلام‌شده از سوی وزارت بهداشت، قیمت کمربند و بریس اسکولیوز هرساله به میزان محدودی افزایش‌یافته است که ما هم با همین تعرفه آماده ارائه خدمات هستیم، در اولین قدم انحراف اسکولیوز را معرفی می‌کنیم و سپس به بررسی نحوه درمان این انحراف با استفاده از بریس و کمربند اسکولیوز و همچنین هزینه و قیمت آن می‌پردازیم.

انحراف و بیماری اسکولیوز

انحراف و بیماری اسکولیوز که با نام کَژپشتی هم شناخته می‌شود یکی از انحرافات ستون فقرات است که موجب کج شدن ستون مهره‌ها و از بین رفتن راستای صحیح ستون فقرات خواهد شد، تفاوت بین انحراف اسکولیوز و کیفوز در تغییر شکل ظاهری ستون فقرات است.

انحراف اسکولیوز ممکن است مادرزادی یا ایدیوپاتیک باشد، اسکولیوز مادرزادی در دوران جنینی به علت نیمه تشکیل شدن یکی از مهره‌های کمر ایجاد می‌شود و از بدو تولد قابل تشخیص است. اسکولیوز مادرزادی با افزایش سن کودک تشدید می‌یابد و به همین منظور برای جلوگیری از تشدید و پیشرفت انحراف از کمربند و بریس اسکولیوز استفاده می‌‌شود.

انحراف ایدیوپاتیک نیز بیشترین شیوع را در دوران بلوغ در بین نوجوانان دارد، پس از جهش رشد این انحراف بیشتر از پیش خود را نمایان می‌سازد، به منظور اصلاح و درمان اسکولیوز ایدیوپاتیک، کمربند و بریس اسکولیوز مورداستفاده قرار می‌گیرد.

یکی از روش‌های تشخیص بیماری و دفورمیتی اسکولیوز، تست ادامز بندینگ که یکی از روش‌های تست قوز به حساب می‌رود، استفاده می‌شود که در ویدئو کوتاه زیر با روش انجام این تست آشنا می‌شوید:

درمان اسکولیوز

نکته قابل‌توجه در درمان اسکولیوز و یا انحرافات ستون فقرات از هرنوعی که باشد، این است که پس از بسته شدن صفحات رشد و کامل شدن رشد اسکلتی، امکان درمان و اصلاح غیر جراحی اسکولیوز وجود ندارد.

اگر به درمان اسکولیوز تمایل دارید باید بدانید که بهترین سن یا همان سن طلایی درمان اسکولیوز زمانی است که کودک در حال رشد است و صفحات رشد هنوز باز هستند و می‌توان به کمک کمربند و بریس اسکولیوز تغییراتی در شکل ظاهری ستون فقرات ایجاد کرد.

پس از پایان دوره بلوغ اسکلتی راهی برای درمان غیر جراحی اسکولیوز وجود نخواهد داشت، والدین باید سن طلایی درمان را بدانند و در زمان مناسب برای درمان با بریس‌های اصلاحی ستون فقرات اقدام کنند.

بریس و کمربند اسکولیوز

با پد گذاری در محل انحراف و اعمال فشار تدریجی سعی می‌کنیم در مدت ‌زمان یک ‌و نیم تا دو سال انحراف به کمک بریس و کمربند اسکولیوز این انحراف را اصلاح کنیم و مهره‌های کج شده را در راستای صحیح خود قرار دهیم.

به این منظور بریس اسکولیوز با ایجاد فشار‌ در قسمت‌هایی از ستون مهره‌ها که دچار انحراف شده‌اند، آن‌ها را به جایگاه صحیح خود بازمی‌گرداند. نحوه پد گذاری در انحراف اسکولیوز و انحراف کیفوز متفاوت است زیرا پد گذاری در محل انحراف صورت می‌گیرد و محل انحراف در اسکولیوز و کیفوز هم متفاوت است.

بریس میلواکی برای اصلاح اسکولیوز
بریس میلواکی برای اصلاح کایفوز

قیمت بریس اصلاحی اسکولیوز

اگر به دنبال درمان انحراف اسکولیوز هستید اولین اقدامی که انجام می‌دهید تحقیق درباره نحوه درمان اسکولیوز و قیمت کمربند و بریس است، نکته‌ای که باید بدانید این است که هیچ‌کدام از کلینیک‌های ارتوپدی هزینه مشابه‌ی برای ساخت بریس یا کمربند اعلام نمی‌کنند و این قیمت‌ها با توجه به عوامل و شرایطی که در هر کلینیک وجود دارد متفاوت است.

مثلاً کلینیک‌های ارتوپدی فنی که در شهر‌هایی غیر از تهران قرار دارند نسبت به کلینیک‌هایی که در تهران قرار دارند، هزینه‌های متفاوتی را برای ساخت بریس و کمربند در نظر می‌گیرند. کلینیک‌های موجود در تهران مثل کلینیک ما، به همین شکل هستند و قیمت کمربند و بریس اسکولیوز در هریک از این مراکز متفاوت است.

قیمت بریس اصلاحی اسکولیوز در مرکز تخصصی ارتوپدی فنی کوشا در سال ۱۴۰۱ بین شش تا هفت میلیون تومان می‌باشد، این مقدار هرساله به مقدار محدودی طبق اعلام وزارت بهداشت و درمان پزشکی افزایش می‌یابد.

میزان افزایش هزینه‌های درمانی انحرافات اسکلتی مثل اسکولیوز، هرساله نسبت به سال قبل افزایش می‌یابد، به همین علت مقدار هزینه‌ای که در سال ۱۴۰۱ اعلام می‌شود با سال آینده آن متفاوت است زیرا مواد اولیه برای ساخت بریس اسکولیوز نیز با افزایش قیمت مواجه می‌شوند و این مورد بر روی هزینه‌های ساخت بریس و کمربند اسکولیوز تأثیرگذار خواهد بود.

روش درمان اسکولیوز

روش درمان اسکولیوز با درجه‌ها و انحراف‌های مختلف، متفاوت است به همین منظور در انحراف اسکولیوز خفیف معمولاً کمربند یا بریس را توصیه نمی‌کنیم، این میزان انحراف با فیزیوتراپی و انجام ورزش‌های اصلاحی و اصلاح نحوه نشستن قابل درمان است.

بریس میلواکی از پشت
کمربند یا بریس میلواکی برای کنترل و درمان اسکولیوز

در انحرافات 30 تا 40 درجه، بریس اصلاح کننده یا همان بریس میلواکی را به منظور درمان انحراف توصیه می‌کنیم، نکته قابل توجه در زمان استفاده از کمربند و بریس اسکولیوز این است که این بریس‌ها عضلات تنه را تضعیف می‌کنند و شما برای جلوگیری از تضعیف عضلات تنه در زمان پوشیدن بریس، انجام ورزش‌های اصلاحی یا همان ورزش‌های تقویت عضلات تنه بسیار مهم است.

کمربند و بریس اسکولیوز چه مدت باید پوشیده شود؟

برای اینکه کمرنبد و بریس اسکولیوز بتواند تأثیر خود را روی انحراف به‌جا بگذارد لازم است که به مدت یک و نیم تا دو سال به صورت مکرر و هرروز به مدت ۲۳ ساعت مورداستفاده قرار گیرد. ضمناً مدت‌زمانی که بریس میلواکی استفاده نمی‌شود، انجام ورزش‌های اصلاحی نباید مورد بی‌توجهی قرار گیرد.

شما می‌توانید با مطالعه برگه حرکات ورزشی اصلاح ستون فقرات با تعدادی از این ورز‌ش‌ها و حرکات آشنا بشوید اما دقت داشته باشید که لازم است این حرکات زیر نظر و با دستور پزشک متخصص انجام شود که نتیجه عکس نداشته باشد.

روش تهیه و قیمت کمربند و بریس اسکولیوز

میزان هزینه‌ها و قیمت کمربند و بریس اسکولیوز پس از تصمیم به شروع درمان مهم‌ترین چیزی است که خانواده‌ها به آن فکر می‌کنند و هزینه‌های بالای درمان نگرانی‌هایی نیز به همراه دارد، بسیاری از والدین به علت هزینه‌ها و قیمت‌های بالای درمان غیر جراحی از این نوع درمان خودداری می‌کنند.

اما باید بدانید که هزینه‌های درمان غیر جراحی نسبت به هزینه‌های جراحی‌های نجومی بسیار به‌صرفه‌تر است و به همین علت به همه افراد توصیه می‌کنیم در ابتدا از طریق روش‌های غیر جراحی به درمان انحرافات اسکلتی بپردازند و توجه داشته باشید جدا از هزینه، تجربه ما در این حوزه ثابت کرده که استفاده از کمربند و بریس اسکولیوز یک روش مطمئن و تأئید شده برای درمان این انحراف است.

کلینیک تخصصی ارتوپدی فنی کوشا باقیمت و هزینه‌های کاملاً منطقی برای درمان و اصلاح انحرافات اسکلتی مثل بیماری اسکولیوز آماده خدمات‌رسانی به همه‌ی افراد است شما می‌توانید برای گرفتن نوبت در ساعات کاری با کلینیک از طریق شماره زیر تماس حاصل نمایید، تلفن نوبت دهی:

۰۲۱-۸۸۶۰۹۹۱۴ / داخلی دو

آدرس ما : تهران ونک خیابان ملاصدرا رو به روی بیمارستان بقیه‌الله پلاک 193 طبقه 5 واحد سیزده

ضمناً می‌توانید از طریق برگه درخواست نوبت و خدمات ، بدون مراجعه حضوری و تماس تلفنی درخواست خود را ثبت کنید و منتظر تماس ما باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا