جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
قبل و بعد از استفاده از کفی سیلیکونی

کفی سیلیکونی

امروزه تعداد مبتلایان به بیماری‌هایی که به‌طور مستقیم با کف پا در ارتباط هستند نسبت به گذشته افزایش یافته است، در زمان‌های گذشته افراد اطلاعات چندانی درباره بیماری‌ها و دفورمیتی‌های مختلف اسکلتی نداشتند اما امروزه با پیشرفت چشمگیر علم و افزایش اطلاعات فردی به کمک شبکه‌های اجتماعی موجود، افراد بیش‌ازپیش به سلامت اسکلتی خود و فرزندانشان توجه می‌کنند، کفی سیلیکونی یا ژله‌ای در اصلاح دفورمیتی و جلوگیری از ایجاد دفورمیتی اسکلتی توصیه می‌شود، کفی‌های سیلیکونی کاربرد‌های دیگری نیز دارند که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

بیماری‌های کف پا

انواع زیادی از بیماری‌های کف پا وجود دارند که بعضی از آن‌ها ممکن است به علت زمینه‌های ارثی و بعضی دیگر علت‌های اکتسابی داشته باشند. به طور کلی می‌توانیم بگوییم پاها یکی از مهم‌ترین اعضای بدن هستند و در صورت بروز دفورمیتی‌های مختلف و یا ایجاد درد در این ناحیه فرد با مسائل مهمی روبه‌رو خواهد شد.

زمانی که در کف پا یک ناهنجاری یا به اصطلاح دفورمیتی شکل می‌گیرد کل ساختمان اسکلتی بدن مثل مچ و پاشنه پا، زانو، لگن و ستون فقرات را تحت تأثیر قرار می‌دهد که در ادامه با بیماری‌های کف پا بیشتر آشنا خواهیم شد و ما برای جلوگیری از پیشرفت، اصلاح و درمان بعضی از این بیماری‌ها از کفی‌های طبی مثل کفی سیلیکونی یا ژله‌ای استفاده می‌کنیم.

صافی کف پا

می‌توان به یکی از بیماری‌های کف پا به صافی کف پا اشاره کنیم و باید بدانید که غالباً صافی کف پا یک بیماری ارثی است که بدون جراحی امکان اصلاح و درمان ندارد. اگر این بیماری کنترل شود به‌خودی‌خود مشکلی ایجاد نخواهد کرد اما درصورتی‌که کنترل نشود عوارضی به دنبال خواهد داشت و عوارض صافی کف پا پیش‌رونده هستند و با افزایش سن پیشرفت می‌کنند.

شما عزیزان می‌توانید در مقاله درمان صافی کف پا به‌طور کامل درباره صافی کف پا و عوارض صافی کف پا مطالعه کنید و اطلاعات جامع و مفیدی دراین‌باره به‌دست بیاورید.

خار پاشنه

یکی دیگر از بیماری‌های کف پا، خار پاشنه است که در صورت رسوب کلسیم در استخوان پاشنه پا، خار پاشنه ایجاد خواهد شد. درد‌هایی که به دلیل بیماری خار پاشنه ایجاد می‌شوند، در بعضی از افراد بیشتر و در بعضی از افراد کمتر است اما می‌توان گفت که این درد‌ها را می‌توانیم با استفاده از کفی‌های مخصوصی چون کفی سیلیکونی به حداقل ممکن برسانیم.

شما می‌توانید از طریق مقاله درمان خار پاشنه بدون جراحی و کفی برای خار پاشنه اطلاعات کامل‌‌تری به‌دست بیاورید.

کاربرد کفی سیلیکونی یا ژله‌ای

استفاده از کفی سیلیکونی یا ژله‌ای به جهت کنترل و اصلاح مشکلات کف پا که در بالا هم به آن‌ها اشاره کردیم، مورداستفاده قرار می‌گیرد، این کفی نرم و قابل انعطاف است و به راحتی دچار تغییر شکل نمی‌شود.

کفی سیلیکونی در کاهش درد‌های کف پا نیز بسیار مؤثر واقع شده است، افرادی که دچار خار پاشنه هستند برای کاهش درد می‌توانند از کفی سیلیکونی یا ژله‌ای استفاده کنند. همچنین افرادی که به کفی‌های مختلف حساسیت دارند و پای آن‌ها دچار تاول می‌شود نیز می‌توانند از این کفی‌ها استفاده کنند، چون کفی سیلیکونی از مواد ضد حساسیت ساخته می‌شوند.

کفی سیلیکونی برای کنترل لغزش‌های ایجادشده در پا، جلوگیری از تعریق و تجمع باکتری، حفاظت از قوس کف پا، جلوگیری از ایجاد دفورمیتی و ناهنجاری در پا و همچنین به دلیل زیره نرم و راحت به منظور راحتی بیشتر در هنگام فعالیت قابل‌استفاده است، گاهی کفی‌های سیلیکونی یا ژله‌ای به‌منظور اصلاح دفورمیتی‌ها نیز استفاده می‌شود.

کفی سیلیکونی در جهت تقسیم و توزیع فشارهای واردشده به پا و برای جلوگیری از ضربه دیدن پاها مورداستفاده قرار می‌گیرد. بسیاری از ورزشکارانی که ورزش‌هایی از قبیل فوتبال، والیبال، بسکتبال، دومیدانی، وزنه‌برداری و ورزش‌هایی از این قبیل انجام می‌دهند، به‌منظور کاهش ضربه از کفی سیلیکونی استفاده می‌کنند.

کفی‌های سیلیکونی در برابر ضربه‌های شدید از پا محافظت می‌کنند و به‌عنوان یک ضربه‌گیر عمل می‌کنند، همچنین می‌توانند با تقسیم فشارهای اضافی واردشده به پا، دردهای ناحیه پاشنه و پنجه پا کاهش می‌یابند.

افرادی که از کفی سیلیکونی استفاده می‌کنند، نسبت به سایر افراد با خستگی کمتری مواجه می‌شوند و همچنین افرادی که دچار کمردرد هستند نیز می‌توانند کفی‌های سیلیکونی یا ژله‌ای را تهیه کنند، در کل همه افراد می‌توانند از این نوع کفی استفاده کنند.

ویژگی‌های کفی سیلیکونی

کفی سیلیکونی یا ژله‌ای از سیلیکون‌های پزشکی ساخته می‌شوند و کفی‌های ژله‌ای ظاهری شفاف دارند، این کفی‌ها نرم هستند، کفی‌ها قابل شست‌وشو هستند و در بوت، کفش، بوت پاشنه دار نیز قابل استفاده است، ضد تعریق و ضد حساسیت و ضد باکتری‌ می‌باشند.

کفی سیلیکونی یا ژله‌ای را از کجا تهیه کنیم؟

به دلیل این‌که کفی‌‌های سیلیکونی کاربرد ارتوپدی دارند و ساخت آن‌ها در کلینیک‌های ارتوپدی فنی بعد از اسکن و قالب‌گیری انجام خواهد شد. ما در کلینیک ارتوپدی فنی کوشا برای ساخت انواع کفی‌ها از مواد بسیار باکیفیت استفاده می‌کنیم و از متخصصان باتجربه کمک می‌گیریم.

شما عزیزان می‌توانید برای خرید و مشاوره با کلینیک تماس بگیرید یا در ساعات ۹ صبح تا ۵ عصر به کلینیک مراجعه کنید:

تلفن تماس جهت نوبت دهی (داخلی دو)

۰۲۱-۸۸۶۰۹۹۱۴

آدرس ما:

تهران ونک خیابان ملاصدرا رو به روی بیمارستان بقیه‌الله پلاک ۱۹۳ طبقه ۵ واحد سیزده

ضمناً می‌توانید از طریق برگه درخواست نوبت و خدمات ، بدون مراجعه حضوری و تماس تلفنی درخواست خود را ثبت کنید و منتظر تماس ما باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا