جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
انواع بریس مچ پا

انواع بریس مچ پا

بریس مچ پا به‌منظور درمان انحرافات و ناهنجاری‌های مربوط به مچ پا مورداستفاده قرار می‌گیرند. بریس‌های مچ پا انواع متفاوتی دارند و هریک از آن‌ها برای ناهنجاری‌های خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این مطلب اطلاعات مفیدی درباره انواع بریس مچ پا و قیمت آن‌ها در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

بریس‌های مچ پا

به‌طورکلی بریس‌های مچ پا به چهار دسته تقسیم می‌شوند و هریک از آن‌ها کار خاصی را انجام خواهند داد به‌عنوان‌مثال افرادی که دچار افتادگی مچ پا، کوتاهی آشیل و ضعف عضله پرونئال هستند از بریس AFO استفاده می‌کنند و افرادی که در کنترل زانو دچار ضعف هستند و دچار کوتاهی همسترینگ هستند از بریس KAFO استفاده می‌کنند. بهترین بریس برای افرادی که روی پنجه راه می‌روند، نیز بریس RAFO می‌باشد؛ همچنین بریس دنیس براون به‌منظور درمان دررفتگی لگن در نوزادان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در ادامه شما با هریک از انواع بریس مچ پا آشنا می‌شوید و در انتهای هر بخش به قیمت بریس مچ پا اشاره کرده‌ایم:

بریس AFO

بریس AFO به‌منظور قرار دادن مچ پا در زاویه ۹۰ درجه مورد استفاده قرار می‌گیرد، این بریس مچ پا را در حالت خنثی نگه می‌دارد؛ همچنین بریس AFO مچ پا، ساق پا و کف پا را نیز حمایت می‌کند.

این بریس علاوه بر کاربرد‌های بسیاری که دارد به‌عنوان نگه‌دارنده‌ پس از جراحی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. بعد از عمل‌های جراحی مچ پا به‌منظور نگه‌داری مچ پا و محدود کردن حرکت مچ پا برای تسریع روند بهبودی و جلوگیری از هرگونه آسیب به مچ پا از بریس AFO استفاده می‌کنند.

ما در کلینیک ارتوپدی فنی کوشا بریس AFO را از پلاستیک فشرده پلی‌پروپیلن می‌سازیم و این بریس را از قسمت ساق پا و مچ پا استحکام سازی می‌کنیم و قسمت انگشتان را برای جلوگیری از محدودیت حرکتی انعطاف‌پذیر می‌کنیم.

قیمت بریس AFO

قیمت اعلام‌شده برای بریس AFO در سال ۱۴۰۲ از سمت انجمن ارتز و پروتز ایران ۱.۵۰۰.۰۰۰ تا ۳.۰۰۰.۰۰۰ تومان می‌باشد که احتمال تغییر و افزایش قیمت بریس‌ AFO در سال ۱۴۰۳ وجود دارد. طبیعی است که علت افزایش قیمت این بریس‌ هم افزایش قیمت مواد اولیه تشکیل دهنده بریس مچ پا است.

بریس KAFO

یکی دیگر از انواع بریس مچ پا، بریس KAFO است که کاربرد‌های متفاوتی دارد و در شرایط مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد مثلاً این نوع بریس مچ پا علاوه بر مچ پا مفصل زانو را نیز حمایت می‌کند و با توجه به شرایط فرد بریس KAFO می‌تواند دارای مفصل ثابت یا مفصل متحرک باشد.

مفصل مکانیکی زانو این بریس را می‌توانیم به‌صورت قفل یا آزاد تعبیه کنیم یا اینکه از مفاصل دارای درجه‌بندی برای تنظیم دامنه حرکتی مفصل زانو استفاده کنیم. این بریس برای کودکانی که در اثر فلج مغزی به کوتاهی آشیل مبتلا شده‌اند بسیار مؤثر است و عضلات همسترینگ و تاندون آشیل را در آن‌ها مورد کشش قرار خواهد داد.

قیمت بریس KAFO

قیمت بریس KAFO در کلینیک ارتوپد فنی کوشا بین ۳.۰۰۰.۰۰۰ تا ۵.۰۰۰.۰۰۰ تومان می‌باشد که امکان افزایش قیمت در سال پیش رو وجود خواهد داشت.

بریس RAFO

ما به کمک بریس RAFO پا را در زاویه ۹۵ تا ۹۷ درجه قرار می‌دهیم تا قسمت جلویی ساق پا را تحت پوشش قرار ‌دهیم و در قسمت پشت ساق فضای خالی تعبیه کنیم.

این بریس برای افرادی که قادر نیستند زانوهای خود را در هنگام حرکت صاف نگه‌دارند و به‌صورت خمیده راه می‌روند و روی پنجه پا راه می‌روند یا قادر نیستند پاهای خود را کاملاً با سطح زمین مماس کنند، بسیار مناسب است زیرا بریس RAFO از خمیدگی زانو و همچنین از روی پنجه راه رفتن او جلوگیری می‌کند.

بریس دنیس براون

یکی از انواع بریس مچ پا، بریس دنیس براون است که برای نوزادانی که دچار دررفتگی لگن هستند، استفاده می‌شود. این بریس مچ پاها را در زاویه ۸۵ درجه قرار می‌دهد و ضمناً بریس دنیس براون از دو عدد بریس AFO که به یکدیگر متصل شده‌اند، ساخته می‌شود.

بریس دنیس براون در مرحله نگه‌داری در درمان دررفتگی لگن نوزادان استفاده می‌شود همچنین به‌منظور کنترل و درمان چرخش به داخل ران و ساق پای کودکان نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پس از تشخیص دررفتگی لگن، درمان آغاز خواهد شد و در طول دوره درمان چندین مرحله گچ گیری انجام خواهد شد؛ پس از اتمام آخرین مرحله گچ گیری برای نگه‌داری پا در یک وضعیت ثابت از بریس دنیس براون استفاده می‌کنیم و مدت زمان و طول استفاده از بریس دنیس براون سه ماه اول به‌صورت شبانه‌روزی است و پس از پایان سه ماهه اول تا پایان سه یا چهارسالگی کودک از این بریس به‌صورت شبانه استفاده خواهد شد.

قیمت بریس دنیس براون

قیمت بریس دنیس براون بین ۲.۵۰۰.۰۰۰ تا ۳.۰۰۰.۰۰۰ تومان است. باید توجه داشته باشید که هزینه هریک از بریس‌های مچ پا طبق تعرفه‌های انجمن ارتز و پروتز ایران تعیین‌شده است و تمامی هزینه‌ها مربوط به سال ۱۴۰۲ می‌باشد و احتمال افزایش در سال آینده وجود دارد.

ما سعی کردیم شما را تا به اینجا با انواع بریس مچ پا آشنا کنیم و به‌صورت خلاصه به کاربرد هریک از این بریس‌های مچ پا اشاره کنیم و در انتهای هر بخش هزینه ساخت هر بریس مچ پا را در سال ۱۴۰۲ آوردیم تا شما اطلاعات کاملی در این رابطه داشته باشید.

انواع بریس‌های مچ پا را از کجا تهیه کنیم؟

قبل از تهیه بریس‌های مچ پا باید توجه داشته باشید که با توجه به شرایط بدنی شما و تشخیص پزشک بریس مناسب برای شما ساخته خواهد شد؛ در نتیجه از تهیه بریس‌های آماده خودداری کنید، پس قبل از تهیه هرگونه وسیله ارتوپدی مثل بریس حتماً باید با پزشک متخصص مشورت کنید و طبق توصیه او پیش بروید.

ما در کلینیک ارتوپدی فنی کوشا تمامی بریس‌های مچ پا را با توجه به شرایط هر فرد با استفاده از بهترین و باکیفیت‌ترین مواد موجود می‌سازیم. ما قبل از ساختن بریس مچ پا شرایط وزنی فرد را در نظر می‌گیریم تا در حد امکان یک بریس محکم و باکیفیت در اختیار فرد قرار دهیم. ضمنآً به این نکته توجه داشته باشید که ساخت بریس بدون حضور فرد امکان‌پذیر نخواهد بود.

شما عزیزان می‌توانید برای تهیه و خرید انواع بریس مچ پا و دنبال کردن مراحل درمان خود یا فرزندتان در ساعات کاری به کلینیک مراجعه کنید یا از طریق برگه درخواست نوبت و خدمات، بدون مراجعه حضوری و تماس تلفنی درخواست خود را ثبت کنید و منتظر تماس ما باشید.

شماره تماس برای دریافت نوبت (داخلی دو): ۸۸۶۰۹۹۱۴-۰۲۱

آدرس ما: تهران ونک خیابان ملاصدرا رو به روی بیمارستان بقیه‌الله پلاک ۱۹۳ طبقه ۵ واحد سیزده

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا